Rick and Morty’nin Babası ‘İnsanı Diziden Soğutan’ Nedenlerle Kovuldu: Peki Dizi Devam Edecek mi?

60
10
3
0
0
Rick and Morty'yi yıllardır hem yazan hem seslendiren hem de yapımcısı olan Justin Roiland, ciddi suçlamaların gündeme gelmesiyle kariyerinin sonuna geldi. Rick and Morty'nin ekibinden atıldı, Squanch Games'ten istifa etti.

Yayınlandığı günden bu yana büyük bir kitle tarafından takip edilen Rick & Morty, bugün bir sürpriz açıklamayla gündeme geldi. Adult Swim, Rick ve Morty karakterlerinin her ikisini de seslendiren, dizide yazarlık ve yapımcılık da üstlenen Justin Roiland ile yollarını ayırdı.

Söz konusu karar, Roiland hakkında geçtiğimiz günlerde gündeme gelen şiddet suçlamalarının ardından alındı. Roiland, Adult Swim’le yollarını ayırmanın yanı sıra piyasaya sürülen yeni High On Life oyununun geliştirici ekibine de istifasını sundu.

Adult Swim ve Squanch Games’in açıklamaları:

“Adult Swim, Justin Roiland ile ilişiğini kesmiştir. Rick and Morty devam edecek. Yetenekli ve kendini adayan ekip, 7. sezon üzerinde yoğun bir şekilde çalışıyor.”

“Squanch Games, 16 Ocak 2023 tarihinde Justin Roiland’ın istifasını aldı. Squanch’taki tutkulu ekip hayranlarımızın seveceği oyunları geliştirmeye ve High On Life’ı desteklemeye ve iyileştirmeye devam edecek.”

Justin Roiland’ın kariyerini sonlandıran suçlamalar neydi?

justin roiland

Roiland, 2020 yılında birlikte olduğu bir kadına karşı şiddet, dolandırıcılık, tehdit veya aldatma yoluyla bedensel yaralanma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma ile suçlanmıştı. 

Roiland, Ağustos 2020’de tutuklanmış ve 50 bin dolar kefalet ile serbest bırakılmıştı. Ayrıca Roiland’ın adı bilinmeyen kadına 30 metreden fazla yaklaşması yasaklanmıştı.

Roiland’a yönelik suçlamalar, henüz iki hafta önce NBC News tarafından gündeme getirilmiş ve böylelikle duyulmuştu. Roiland hakkındaki dava henüz sürerken Justin, 12 Ocak günü ön duruşma için mahkemeye gitmişti. O gün de söz konusu haberler ortaya çıkmıştı.

Justin Roiland'ın bir sonraki ön duruşma ziyareti, 27 Nisan'da gerçekleşecek.

Peki, Rick and Morty’ye ne olacak?

rick and morty

Rick and Morty’nin 10. sezona kadar anlaşmasının olduğu biliniyor. Fakat dizi, iptal edilmediği sürece yeni bir seslendirmenle yoluna devam edecek. Ayrıca dizinin tek showrunner’ı da artık Dan Harmon olacak.

Roiland, Rick and Morty’nin yanı sıra Hulu’da devam eden iki projede, Solar Opposites ve Koala Man yapımlarında yer alıyordu. Bu yapımlar için henüz bir açıklama gelmedi.

60
10
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
60
10
3
0
0