Elon Musk'tan Trollerin Kökünü Kazımak İçin 'Acımasız' Yöntem: Sadece Onaylı Twitter Hesaplarının Tweetleri Gösterilecek

15
6
4
1
0
Elon Musk, Twitter'a gelecek yeniliklerle ilgili konuştu. Yapılan açıklamada, 15 Nisan'dan itibaren 'Sana Özel' sekmesinde sadece onaylı hesapların tweetleri önerilen tweet olarak gösterilecek.

Geçtiğimiz günlerde Twitter kasasında sadece dört aylık para kaldığını açıklayan milyarder iş insanı Elon Musk, platformla ilgili yeni açıklamalarda bulundu. Bugün yapılan açıklama, Twitter'a gelecek yeni özelliklerle ilgiliydi. Elon Musk'ın açıklamaları, Twitter deneyiminin bir yandan iyileşip bir yandan kötüleşeceğini gösteriyor.

Twitter'ı biliyorsunuz; platformda çok fazla bot hesap var. Bu hesaplar, hemen her konu başlığı altında karşımıza çıkabiliyor. İşte Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar, bot hesapların artık eskisinden daha az görüneceğini ortaya koyuyor. Elon Musk, bot sürülerinden kurtulmanın en bir yolunu bulduğunu belirtiyor. Peki bu yol ne?

"Sana özel" sayfasında sadece doğrulanmış hesapların paylaşımları önerilecek

Elon Musk Twitter

Elon Musk'ın paylaşımına göre kullanıcılar, 15 Nisan itibarıyla "Sana özel" sayfasında sadece doğrulanmış kullanıcılara ait paylaşımları görecekler. Bu, bot hesapların ya da trollerin tweetlerinin karşınıza çıkma sıklığını ciddi şekilde düşürecek. Ancak az takipçili hesapların tweetlerinin viral olma ihtimali de ortadan kalkmış olacak.

Bilirsiniz; Twitter'da 300-500 takipçisi olup, attığı tweetlerle on binlerce beğeni alan pek çok hesap bulunuyor. Ancak Twitter, yeni dönemde onaylı olmayan bu hesapların paylaşımlarını karşımıza çıkarmayacak. Dolayısı ile az takipçili kullanıcıların viral paylaşım yapma ihtimali de epey düşmüş olacak.

Siyasi parti trollerinin canı sıkılacak: Sadece doğrulanmış hesaplar anketlere katılabilecek

tweet

Elon Musk'ın yaptığı açıklama, platformdaki anketlerin geleceğini de değiştirecek gibi görünüyor. Zira Elon Musk, 15 Nisan itibarıyla Twitter'daki anketlere sadece doğrulanmış hesapların katılabileceğini söyledi. Ancak anketi başlatan kişiler, diledikleri takdirde herkesin oy vermesine izin verebilecek.

Elon Musk'ın Twitter'daki açıklaması şöyle:

"15 Nisan itibarıyla, sadece doğrulanmış hesaplar "Sana özel" sayfasında görünecektir. Bu, bot sürüleriyle mücadele etmenin en gerçekçi yoludur. Anketlerde oy kullanmak da doğrulama gerektirecektir. Ayrıca hizmet şartlarına uyuyorlarsa ve bir insanı taklit etmiyorlarsa, doğrulanmış bot hesaplarına sahip olmakta sorun yoktur."

15
6
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
15
6
4
1
0