• Anasayfa
  • Mobil
  • Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3'ün Fiyatları Ortaya Çıktı

Buna Nasıl Katlanacağız: Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3'ün Fiyatları Ortaya Çıktı

35
16
12
7
3
Samsung'un en pahalı akıllı telefonları olan katlanabilir telefonlarının fiyatları cepleri bir hayli yakıyor. Şimdiyse firmanın yeni katlanabilir modelleri olan Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3'ün pek de şaşırtmayan olası fiyatları ortaya çıktı.

Katlanabilir telefonlar, Samsung'un büyük yatırım yaptığı bir alan olsa da hâlâ daha niş bir pazar olma özelliğini sürdürüyor. Haliyle bu pazardaki ürünler dikkat çekici olsalar da fiyatlarını gören kullanıcıların bir adım geri atmasına neden oluyor. 

Öte yandan firmalar için fiyat konusu büyük öneme sahip. Elde edebileceği en yüksek geliri elde etmek isteyen şirketler, fiyatlandırma politikasını da ona göre yapıyor. Samsung'un katlanabilir telefonlarının iddia edilen fiyatları da ülkemiz için epey yüksek olsa da dünya genelinde daha erişilebilir olacaklarını gösteriyor.

Olası fiyatlar "Çok paraymış" dedirtti

z flip 3

Son dönemde Samsung'un katlanabilir akıllı telefonlarının fiyatlarına dair pek çok söylenti ortaya çıkmıştı. Güney Kore'den gelen son haberlere göre telefonların fiyatları belli oldu. Samsung, dolar bazında bakıldığı zaman bu cihazların olası fiyatlarını düşürmüş gözüküyor.

Haberlere göre Galaxy Z Fold 3'ün fiyatı 1.655 ile 1.741 dolar (14.300 TL - 15.00 TL + vergiler) arasında olacak. Galaxy Z Flip 3 ise 1.045-1.110 dolar (9.025 TL-9.590 TL + vergiler) arası bir fiyatla raflardaki yerini alacak. Her iki telefonun da genel olarak bu fiyat aralıklarının alt kısmında yer almaları bekleniyor.

Bu fiyat aralıkları doğru ise dolar bazında baktığımızda Galaxy Z Fold 3'ün bir önceki versiyondan en az %17 daha ucuz olacağını görüyoruz. Galaxy Z Flip 3 ise oldukça etkileyici bir fiyatla, bir önceki versiyondan tam %27 daha düşük bir ücrete alıcı bulacak.

Samsung katlanabilirlerden vazgeçmiyor

galaxy z fold 3

Samsung'un aynı zamanda bu modeller için mümkün olan en üst seviyeden 'eskisini getir yenisini götür' kampanyaları yapmasının beklendiği de ifade edildi. Samsung'un ilk Galaxy Z telefonlarından bu yana, bu cihazları tercih edenlerin model yükseltmesi için yeterince zaman geçtiği düşünülüyor.

Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3'ün ülkemizde kaç paradan satışa çıkacağı ise şimdilik belli değil. Bu noktada firmanın fiyat politikasında vergiler ve donanım değişiklikleri gibi farklı etmenler söz konusu oluyor. Yine de açıklanan fiyatlar, indirimlere rağmen bu cihazların ucuz olmayacaklarını gösteriyor.

Kaynak : https://www.sammobile.com/news/leaked-galaxy-z-fold-3-galaxy-z-flip-3-price-range/
35
16
12
7
3
Emoji İle Tepki Ver
35
16
12
7
3