Facebook, Sosyal VR Dünyası Facebook Horizon’u Duyurdu (2020'de Geliyor)

18
6
1
1
0
Mark Zuckerberg, Oculus Connect 6 etkinliğinde Facebook’un yeni Sosyal VR Dünyası Facebook Horizon’u duyurdu. Facebook Horizon, 2020 yılında kullanıcıların hizmetinde olacak.

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Oculus Connect 6 etkinliğinde yeni Sosyal VR dünyasını duyurdu. Oculus Quest ve Rift platformlarına gelecek olan sosyal VR dünyasının ismi Facebook Horizon olacak.

Horizon sosyal VR dünyasını kullanmak için Oculus Quest veya Oculus Rift VR setleri kullanılacak. 

facebook horizon zuckerberg

Facebook Horizon’da kullanıcılar, kendi karakterlerini oluşturarak bu dünyaya giriş yapabilecek. Kullanıcıların, oluşturacağı karakterlerin bacakları olmayacak bir tasarıma sahip olduğunu şimdiden söyleyelim. Yaratılan karakter ile şehir meydanı gibi başka kullanıcıların olduğu alanlara geçmek için portallar kullanılacak. Horizon’u insanlar sosyalleşmek için kullanabileceği gibi keşif ve oyun deneyimi içinde kullanabilirler.

Horizon’un mağazasında bulunan oyunlar arasında, kullanıcıların birbiri ile mücadele edeceği “çok oyunculu hava deneyimi” Wing Strikes bulunuyor. World Builder’de bulunan araçları kullanarak kullanıcılar kendi deneyimlerini yaratabilir.

facebook horizon

Oculus’ta Horizon’la ilgili bir blog yazısı kaleme alarak, “Herkes tropikal sığınak noktalarından etkileşimli aksiyon alanlarına, sıfırdan başlayarak yeni dünyalar ve etkinlikler inşa etme gücüne sahip olacak. İnsanlar inşa etmeyi, oynamayı veya basitçe takılmayı tercih etse de, Horizon yeni güvenlik araçları ve insan kılavuzları aracılığıyla sorularınızı cevaplamak ve gerekirse yardım sağlamak için sıcak bir ortam sağlayacaktır” dedi.

Yeni sosyal VR dünyası Facebook Horizon için kayıtlar açılmış durumda. Facebook Horizon’un beta sürümü bu yıl içerisinde duyurulacak. 

Horizon üzerindeki çalışmalarına odalanan Facebook, Facebook Spaces ve Oculus Rooms’u da kapatacağını duyurdu. 

Kaynak : https://www.engadget.com/2019/09/25/oculus-social-vr-world-facebook-horizon/?guccounter=1
18
6
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
18
6
1
1
0