Mount & Blade Serisinin Geliştiricisi TaleWorlds, Türk Mobil Oyun Şirketi Udo Games ile Güçlerini Birleştirdi: Ortak Marka Geliyor!

37
3
1
0
0
Mount & Blade serisinin geliştiricisi TaleWorlds Entertainment, mobil oyun geliştiricisi Udo Games'e yatırım yaptı. Paylaşılan açıklamada ortaklıkla birlikte yeni bir markanın da doğacağı belirtildi.

Mount & Blade serisini hayatımıza katan Türkiye’nin en büyük PC oyun stüdyosu TaleWorlds Entertainment, bugün büyük bir ortaklığa imza attı. 2005 yılında kurulan TaleWorlds, deneyimli mobil oyun stüdyosu Udo Games’e yatırım yaparak mobil oyun sektörüne yayıncı olarak girişini resmen gerçekleştirdi.

Udo Games, 2013 yılında kurulmuş ve 2021 yılında almış olduğu ilk yatırımla yayıncılık ekibini kurma hedefi koymuştu. Şirket, TaleWorlds’ten aldığı yeni yatırımla birlikte hybrid-casual oyun türüne odaklı yayıncılık operasyonuna başladı. Bununla birlikte TaleWorlds’ün ilk yatırımı olma özelliğini taşıyan yatırım turuna katılan VC şirketlerin hisseleri de TaleWorlds tarafından satın alındı.

İki şirketten ortak bir marka geliyor!

taleworlds udo games

Paylaşılan bilgilere göre stratejik ortaklığı bir diğer hedefi, PC ve konsol oyun yayıncılığına adım atmak olacak. TaleWorlds ve Udo Games’in ortaklığı ile yeni bir marka ve program duyurusu yapılacak. Yeni oluşum hakkındaki tüm detaylar, bir lansman etkinliğiyle duyurulacak.

İki Türk stüdyonun birleşimi hakkında CEO’lardan gelen açıklamalar:

TaleWorlds CEO’su Armağan Yavuz:

“Türkiye'de oyun sektörü her geçen gün hızla gelişiyor. Biz de dünya çapında kazandığımız deneyimle Udo Games'e destek vererek, etik yayıncılık ilkelerine uygun, kullanıcı ve geliştirici dostu bir yayıncılık modelini ülkemize kazandırmayı hedefliyoruz. Bu yolda UDO Games ve diğer genç geliştiricilerle birlikte çok güzel işler başaracağımıza eminim.”

Udo Games CEO’su Türker Karahan:

“TaleWorlds gibi Türk oyun sektörünün temel taşlarından birisi olan bir stüdyodan yatırım almak ve aynı zamanda bir yayıncı ortaklığı yapmak bizim için oldukça büyük bir fırsat. Hem yayıncılık noktasında hedeflerimizi gerçekleştirmek adına hem de sektörde çok önemli yerlere sahip olacağına inandığımız stüdyolarla güzel birliktelikler başlatmak adına oldukça heyecanlıyız. Yıllardır süregelen geliştiricilik deneyimimizi yayıncılık noktasında farklı bir seviyeye taşıyacağız ve yayıncılık ortaklığı kuracağımız stüdyolara da geliştiricilik yeteneklerini artırmaları için elimizden gelen tüm desteği vereceğiz.”

37
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
37
3
1
0
0