TCL, Türkiye'de de Satışa Sunulacak Yeni QLED ve Mini LED Televizyonlarını Tanıttı

6
1
1
1
0
Dünyanın en çok tercih edilen televizyon markalarından TCL, en yeni Google TV ailesini tanıttı. Gelişmiş özelliklerle gelen Mini LED ve QLED TV modelleri, haziran ayında Türkiye'de satışa sunulacak.

Dünyanın en çok televizyon satan şirketlerinden biri olan Çin merkezli TCL, ülkemizde de popülerliğini hızla artırıyor. Ürünlerini Bilkom güvencesiyle Türkiye’de satışa sunan marka, şimdi de ürün yelpazesini genişleterek yeni Google TV modellerini tanıttı.

TCL’in Bilkom iş birliğiyle Türkiye’de üretilecek yen nesil Mini LED ve QLED televizyonları, gelişmiş parlaklık, tasarım ve ses özellikleriyle birlikte geliyor. Performans geliştirmeleri ve oyun deneyimini bir üst seviyeye çıkaran iyileştirmelere sahip cihazlar, 50’den 98 inçe kadar değişen boyut seçenekleriyle sunulacak.

Mini LED TV serisinin en yeni üyesi: C845

Mini LED teknolojisi denince akla gelen markalardan olan TCL’in tanıttığı televizyonlardan biri C845’ti. Mini LED TV serisinin en yeni üyesi olan televizyon, HDR 2000 nit ile bugüne kadarki en yüksek parlaklık seviyelerine ulaşmak için sonsuz kontrast boyutları, yüksek verimlilik ve geniş ışık açılı Mini LED'ler ile sağlanan daha fazla yerel karartma bölgesi ile çalışıyor.

C845’in 55, 65, 75 ve 85 inç olmak üzere dört ekran boyutu seçeneği bulunuyor. AiPQ Processor 3.0 ile desteklenen cihaz, Dolby Vision IQ ve Dolby Atmos özellikleri sayesinde hem ses konusunda hem de görüntü konusunda benzersiz bir deneyim sunabiliyor.

Yeni C745 ve C645 QLED TV'ler

TCL’in tanıttığı diğer televizyonlar ise C745 ve C645 olarak adlandırılıyor. Markanın oyunlar için geliştirdiği C745, QLED teknolojisinden yararlanıyor. Televizyonda, Full Array Local Dimming teknolojisi, 4K HDR, 144Hz VRR yenileme hızı ve pürüzsüz, keskin ve renkli HDR görüntü kalitesi için 240Hz oyun hızlandırıcı da bulunuyor.

Ayrıca, HDR 1000 nit parlaklık ve AiPQ Processor 3.0 ile destelenen C745, FreeSync Premium Pro ile HDR oyunları, filmleri ve diğer içerikleri oynatırken görüntüdeki yırtılma ve donma sorularını minimuma indirerek kullanıcı deneyimini artırıyor.

Öte yandan C645 de QLED teknolojisiyle donatılmış bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Dolby Vision ve Dolby Atmos sertifikalı televizyon, 120 Hz oyun hızlandırıcı ile yüksek kaliteli ve etkileşimli ev eğlencesi arayanların gözdesi olabilir.

Yeni TCL televizyonlar Haziran ayında Türkiye’de satışa çıkacak

Dünyada en çok tercih edilen ikinci televizyon markası olan TCL’in yeni Google TV modelleri, haziran ayı içinde Türkiye’de satışa sunulacak. 98 inç model harici televizyonların bir kısmının Türkiye’de üretildiğini, bu yüzden bazı fiyat avantajları olabileceğini ekleyelim. Fiyatlar, önümüzdeki birkaç hafta içinde netleşecek.

Öte yandan etkinlikte TCL’in prototip aşamasındaki oyuncu monitörlerini ve Türkiye’de satılmayan klima, çamaşır ve kurutma makineleri gibi beyaz eşya grubunu da gördük. Beyaz eşyalar, şimdilik ülkemize gelmeyecek.

OLED ve QLED arasındaki fark ne?

LG gibi teknoloji devleri daha çok OLED’e odaklanırken TCL, QLED alanını domine ediyor. Bu iki teknolojinin arasındaki farklara bakacak olurska QLED, LED ışığını kuantum nokta renk filtreleri aracılığıyla aktararak saf renk üreten kuantum nokta teknolojisini kullanır. Bu teknoloji, yüksek parlaklık gibi özellikler sunar. Ayrıca, daha derin renkler üretir, çevredeki ışığı emer ve keskin izleme gibi şeyler de sunar.

Öte yandan OLED, renk oluşturmak için ışık kaynağı olarak organik LED’ten yararlanır. Bu paneller, daha doğal bir görünüm sunarken koyu renkler ve daha zengin renkler konusunda oldukça iyidir. İki teknolojinin de kendine has avantajları var. OLED daha fazla enerji tasarrufu, daha ince olması, derin siyahlar gibi şeylere sahipken QLED yüksek parlaklık, büyük boyutlar ve daha fazla renk hacmi gibi avantajlar sunuyor.

6
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
6
1
1
1
0