Telegram'a Birbirinden Kullanışlı Yeni Özellikler Eklendi! (Google ile Hızlı Giriş, Anlık Çeviri ve Dahası)

23
3
1
0
0
Telegram'a Birbirinden Kullanışlı Yeni Özellikler Eklendi! (Google ile Hızlı Giriş, Anlık Çeviri ve Dahası)
Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya/iletişim platformlarından biri olan Telegram, uygulamaya birbirinden kullanışlı özellikler getiren bir güncelleme yayınladı.

Ayrı ayrı sosyal medya platformu, forum ya da iletişim platformu diyemeyeceğimiz, zira hepsini içerisinde barındıran Telegram, geçtiğimiz aylarda büyük bir güncelleme ile uygulamaya birçok kullanışlı özellik getirmişti.

Yeni yılın ikinci güncellemesinde Telegram, birçok yeni kullanışlı özelliği uygulamaya getiren bir güncelleme daha yayınladı. Aralarından en çok göze çarpanları aşağıda sizlerle paylaşıyoruz.

Emojilerden profil fotoğrafı yapma

Bu özellik sayesinde artık emojilerden hareketli profil resimleri oluşturabiliyorsunuz. Ayrıca kişileriniz için hazırladığınız profil resimlerini onlara önerebiliyorsunuz ve size önerilen profil resimlerini tek tuşla uygulayabiliyorsunuz.

Tüm sohbetleri istediğiniz dile çevirme (Premium)

Özellikle yabancı dil bilmeyenlerin fazlasıyla işine yarayacak olan bu özellik sayesinde yabancı dillerdeki mesajları anlık olarak istediğiniz dile çevirebileceksiniz. Ayrıca bu özelliği hem sohbetlerde hem de Telegram gruplarında kullanabilirsiniz.

İffade kategorileri

Sık sık emoji kullananların fazlasıyla işine yarayacak olan bu özellik sayesinde kullanıcılar onlarca emoji ve çıkarma paketi içinden belirli kategorilerdeki emojileri filtreleyebilecek. Telegram'da 1 milyonun üzerinde emoji ve hemen hemen aynı miktarda çıkartma olduğunu düşünürsek bu özellik bazı kullanıcılar için fazlasıyla kullanışlı olacak.

Detaylı ağ kullanımı takibi

Wi-Fi ve mobil veriler için ayrıntılı grafikler ile Telegram tarafından ne kadar veri kullanıldığını görebilir ve otomatik indirme ayarlarınızı veri planınıza göre ayarlayabilirsiniz.

Gelen Medyayı Otomatik Kaydet

Medyanın boyutuna, türüne ve hangi sohbetten alındığına göre otomatik olarak galerinize ne zaman kaydedileceğini kontrol edebilirsiniz. Ayrıca bu özellikle istediğiniz gibi ayarlayabilir ve sadece belirli kişi ve gruplardan gelen medyaları kaydetmeyi seçebilirsiniz.

Ayrıntılı Medya İzinleri

Yöneticiler, grup üyelerinin fotoğraf, sesli veya görüntülü mesaj gibi 9 farklı medya türünün gönderilmesine izin verilip verilmeyeceğini seçebilir. Ayrıca yalnızca medya grupları oluşturmak için metin mesajlarını devre dışı bırakabilirler.

Botlar için Sohbet Seçimi

Bot geliştiricileri, kullanıcıların önceden tanımlanmış kriterleri karşılayan grupları, kanalları veya insanlara yardımcı olan özel düğmeler ekleyebilir.

Yeni Özel İfadeler

Her güncellemede birkaç yeni emojiyi de kullanıcılarına sunan Telegram, bu sefer grup ve profil resimleri için özel olarak tasarlanmış birkaç yüz adet emoji ekledi.

Apple ve Google Kimliği ile Yeniden Giriş Yapın

Oturumu kapatan kullanıcılar, SMS kodu girmeden Apple veya Google kimliklerini kullanarak hızlıca tekrar oturum açabilirler. Ancak eğer iki adımlı doğrulama parolanız varsa, yine de bu parolanızı girmenizin gerekeceğini hatırlatalım.

Yukarıda bahsettiklerimiz dışında kalan diğer özellikleri incelemek için Telegram’ın resmi güncelleme bloguna buradan göz atabilirsiniz. Bu özellikler WhatsApp’a da gelse güzel olmaz mıydı? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://telegram.org/blog/hidden-media-zero-storage-profile-pics/tr?ln=a
23
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
23
3
1
0
0