Threads'e Hesap Silme Özelliği Geldi: Nasıl Kullanılır?

21
4
2
1
0
Meta'nın mikroblog platformu Threads'e hesap silme veya dondurma özelliği geldi. Threads profilleri, geçmişte sadece Instagram hesabının silinmesi ile kaldırılabiliyordu. Peki yeni özellik nasıl kullanılacak?

Sosyal medya devi Meta'nın şimdilerde X olarak andığımız Twitter rakibi platformu Threads'in önemli bir eksiği giderildi. Uygulamayı güncelleyen ekip, Threads profilinin silinmesini veya dondurulmasını sağlayan özelliğini resmen yayımladı. 

Bundan birkaç ay önce kullanıma sunulan Threads'in en büyük sorunlarından biri, hesap silme imkânı tanımıyor olmasıydı. Kullanıcıya sunulan tek yöntem, Instagram hesabının da silinmesiydi. İşte son güncelleme ile bu durum değişti. Kullanıcı artık Threads hesabını bağımsız olarak silebilecek.

Threads hesabı silme sayfası bu şekilde görünüyor:

Threads

Threads için kullanıma sunulan yeni özellik, kullanıcıya iki farklı tercih sunuyor. Yukarıdaki ekran görüntüsünde de yer aldığı üzere kullanıcılar, Threads hesaplarını tamamen silebilecekler veya geçici olarak dondurabilecekler. Silinen bir hesaptaki tüm veriler, 30 gün içerisinde tamamen yok olacak. Dondurulan bir hesaptaki veriler ise saklanmaya devam edilecek. Kullanıcı, geri dönmek istediği zaman paylaşımlarına, takipçilerine ve takip ettiklerine kolayca ulaşabilecek.

Threads hesap silme nasıl yapılır?

  • Adım #1: Uygulamadaki "Ayarlar" bölümüne girin.
  • Adım #2: "Hesap" seçeneğine dokunun.
  • Adım #3: "Profili dondur veya sil"e dokunun.
  • Adım #4: Profilinizi silin veya geçici olarak dondurun.

Webtekno da Threads'te! Hemen takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Kaynak : https://help.instagram.com/515230437301944
21
4
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
21
4
2
1
0