• Anasayfa
  • Yaşam
  • Tosuncuk: En Kısa Sürede Türk Yargısına Teslim Olacağım

Çiftlik Bank Kurucusu 'Tosuncuk'tan Videolu Açıklama Geldi: En Kısa Sürede Türk Yargısına Teslim Olacağım

422
27
8
8
6
Çiftlik Bank Kurucusu 'Tosuncuk'tan Videolu Açıklama Geldi: En Kısa Sürede Türk Yargısına Teslim Olacağım
2018 yılından bu yana nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla aranan Mehmet Aydın, avukatları aracılığıyla Sözcü’ye bir video gönderdi. Aydın, videoda Türk yargısına teslim olacağını söyledi.

Uzun bir süre önce Türkiye’de kurduğu Çiftlik Bank isimli platformla büyük bir dolandırıcılığa imza atan ve yıllardır aranan Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın’dan bugün sürpriz bir açıklama geldi. Mehmet Aydın, avukatları aracılığıyla Sözcü’ye ulaştı ve bir video paylaştı. Kendisi, videoda “Kendi hür irademle en kısa sürede Türk yargısına teslim olacağım” ifadelerini kullandı.

2018 yılından bu yana nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla aranan Mehmet Aydın, ‘suçsuzluğunu’ ve ‘mağduriyetini’ kanıtlamak için yargıya teslim olacağını söyledi. Aydın, “Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur” ifadelerini kullandı. Aydın’ın tüm açıklaması şu şekildeydi:

Mehmet Aydın’ın açıklaması:

Ben Mehmet Aydın. Bilindiği gibi Çiftlik Bank'ın kurucusu ve mucidiyim. Bu projeye başlarken hedefim oyun platformumuzu kullanan kişilerin hem oyun oynamaları, hem de şirketimizin reklam bütçesi için ayırdığı paradan faydalanmaları, ek bir gelir elde etmelerini sağlamaktı. Hiçbir zaman kimseyi zarara uğratmak veya dolandırmak şeklinde düşüncem ve girişimim olmadı. Kurmuş olduğumuz oyun platformu sizler tarafından sevildi ve benimsendi. Biz de sizden aldığımız güç ile Türkiye'nin 81 ilinde bayilikler, et, süt, bal ve yumurta tesisleri yatırımları yaptık. Ancak gelinen son süreçte şirketin çok fazla büyümesi, etrafındaki kötü niyetli insanların haksız kazançlar elde etmesi ve etmeye çalışmalarını, şirketin büyüklüğü nedeniyle geç fark ettiğimden sizler gibi ben de mağdur oldum.

Mağduriyetleri gidermek adına yurt dışında bulunduğum süre boyunca elimden geleni yaptım ancak hakkımda açılan soruşturma, kovuşturma ve yakalama kararları nedeniyle bir netice elde edemedim. Suçsuzluğumu ve mağduriyetimi kanıtlamak için kendi hür irademle Türk yargısına teslim olacağım. Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur.

422
27
8
8
6
Emoji İle Tepki Ver
422
27
8
8
6