TÜRKSAT 6A, Bu Gece Uzaya Fırlatılıyor: Canlı Yayın Nasıl İzlenir?

7
1
1
1
0
Türkiye'nin kendi imkânlarıyla geliştirdiği ilk uydu olma özelliğine sahip "TÜRKSAT 6A", bu gece uzaya gönderilecek. Peki fırlatma, saat kaçta başlayacak ve canlı yayınla nasıl izlenecek?

Bugün, ülkemiz için oldukça önemli bir gün. Zira uzun zamandır üzerinde çalışılan TÜRKSAT 6A uydusu, bu gece uzaya gönderilecek. Elon Musk'ın uzay taşımacılık şirketi SpaceX, Falcon 9 roketi ile TÜRKSAT 6A'yı yörüngeye bırakacak.

TÜRKSAT 6A, ülkemiz için oldukça önemli. Çünkü bu uydu, tamamen yerli ve millî imkânlarla geliştirildi. TV yayıncılığı ve haberleşme hizmetleri amacıyla kullanılacak uydu, oldukça geniş bir kapsama alanına sahip olacak.

Peki TÜRKSAT 6A ne zaman fırlatılacak? Canlı yayınla takip etmek mümkün olacak mı?

TÜRKSAT 6A uzaya gönderilecek

ABD'nin Florida eyaletinde bulunan Cape Canaveral Uzay Üssü'nde gerçekleştirilecek fırlatma, saat 02.00 sularında başlayacak. Edinilen bilgilere göre Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Kennedy Uzay Merkezi’nden canlı yayın başlatacak ve yaşanacak gelişmeleri anlık olarak Türkiye'ye aktaracak.

Bu arada; SpaceX, uzay misyonlarını son dönemlerde X'ten gerçekleştirdiği canlı yayınlarla servis ediyor. Yaptığımız kontrollerde, SpaceX'in resmî X hesabında herhangi bir canlı yayın bilgilendirmesi göremiyoruz. Bu durum değiştiği takdirde, sizleri yeniden bilgilendireceğiz.

7
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
7
1
1
1
0