Uyku Kontrol Uygulamalarının 'Farklı' Sesleri de Kaydettiğini Gösteren Ses Kaydı

16
7
1
1
1
Bir uyku kontrol uygulaması, kullanıcının gece boyunca çıkardığı osuruk seslerini kaydetti. Uyandıktan sonra uygulamanın kaydettiği sesleri dinleyen kullanıcı, o anların videosunu Twitter'dan paylaştı. Paylaşım, kısa bir süre içerisinde viral hale geldi.

Akıllı telefon teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza pek çok uygulama girdi. Son dönemlerin popüler uygulama türleri ise daha çok sağlıkla ilgili. Öyle ki kullanıcılar, özellikle de uyku takibi uygulamaları ile daha sağlıklı bir uyku arayışına giriyorlar ve uyku düzenlerinin ne denli iyi olduğunu anlamaya çalışıyorlar. Hatta bu uygulamalardan alınan veriler kimi zaman, doktorlar tarafından da kullanılabiliyor.

Uyku analiz uygulamaları genelde kullanıcıların, uyku kalitelerini tespit etmek, belirli bir saatte uyanmaya alışmak ve uykuda çıkartılan sesleri kaydetmek için kullanılabiliyor. Ancak bu uygulamalardan bir tanesi, sadece uyku değil, gece boyunca yaşanabilecek diğer şeylerin de ses kaydını yaptı. Bu durumu fark eden kullanıcı, Twitter'da paylaştığı bir video ile viral oldu.

Bir uyku analiz uygulaması

Aslına bakacak olursak uygulamanın kaydettiği sesler, paranormal bir olay kadar heyecanlı değil. Öyle ki uygulama, kullanıcının gece boyunca çıkardığı osuruk seslerini kaydetmişti ve kullanıcı, bu durumdan pek de hoşlanmamıştı. 10 Ekim tarihinde uygulamanın kaydettiği osuruk seslerini Twitter'da paylaşan kullanıcının videosu, şu sıralar 1.5 milyondan fazla görüntülenmiş durumda.

Bu Twitter paylaşımı, on binlerce kişi tarafından da yorum yağmuruna tutuldu. Kullanıcıların bazıları bu durumu saçma bulsalar da bazı kullanıcılar, bu videodan çıkamadıklarını, aşırı eğlendiklerini dile getirdiler. Dilerseniz şimdi sizleri, o video ile baş başa bırakalım.

Kaynak : https://mashable.com/article/sleep-recorder-app-records-farts-overnight/
16
7
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
16
7
1
1
1