• Anasayfa
  • Otomobil
  • Volvo, Bisikletçilerin Güvenliği İçin Bir Araştırma Yapıyor

Volvo, Bisikletçilerin Yol Güvenliği İçin Yeni Bir Araştırmaya Öncülük Ediyor

19
1
1
1
0
İsveçli araba üreticisi Volvo’nun güvenliğe ne kadar önem verdiği ve en güvenli araçları ürettiği su götürmez bir gerçek. Şimdi de Volvo, bisikletçiler için güvenlik ekipmanları üreten POC ile yeni bir ortaklık yaparak yeni bir araştırmaya öncülük ediyor.

Araştırma, Volvo’nun dünyadaki ilk araba-bisiklet kaskı çarpışmasının testini yürütmesiyle yapılıyor. Volvo’nun Göteborg şehrinde bulunan güvenlik araştırma tesislerinde yürütülen bu çalışma, daha sağlam kasklar yapılması için ve ölümlü kazaların minimuma indirilmesi için yapılıyor.

 

Volvo ve POC’un yaptığı bu araştırma projesi hem şoförlere hem de bisikletçilere çok büyük faydalar sağlayacakken, POC’un daha güvenli kasklar ve güvenlik eşyaları üretmesine olanak tanıyacaktır. Bir diğer taraftan ise bu araştırma Volvo’nun bisikletçileri ve yayaları korumak için yeni güvenlik önlemleri geliştirmesine yardımcı olacaktır. 

Amerika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri’nin kayıtlarına göre, 2015 yılında 1.000’in üzerinde bisiklet kullanıcısı hayatını kaybetti ve aynı süreçte yaklaşık 467.000 bisiklet kullanıcısı yaralandı. İngiltere’de 2016 yılında Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan bir rapora göre, İngiltere yollarında bisikletçilerin geçirdiği kazaların, motorculardan yaklaşık 15 kat daha fazla ölümle sonuçlanma ihtimali bulunuyor. Bu veriler göz önüne alındığında Volvo ve POC’un bu araştırmayı yürütmesi için tam zamanı diyebiliriz. 

Kaynak : https://www.automoblog.net/2019/06/10/volvo-road-safety-cyclists/
19
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
19
1
1
1
0