WhatsApp'a Gelecek Yeni Özellikler Açıklandı: Tek Seferlik Fotoğraflarda Ekran Görüntüsü Alma Devri Bitiyor!

149
74
67
20
16
Mark Zuckerberg, WhatsApp'a gelecek yeni özellikleri açıkladı. Bu bağlamda 3 yeni özellikten bahseden Zuckerberg, kullanıcı gizliliğinin artırılacağını duyurdu. Zira yeni özelliklerin tamamı gizlilik ve güvenlik ile ilgili.

Meta'nın patronu Mark Zuckerberg, Facebook hesabından WhatsApp ile ilgili bir dizi açıklama yaptı. Bu açıklama, dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulamasına gelecek yeni özellikleri gözler önüne sermiş oldu.

Mark Zuckerberg tarafından yapılan açıklamalara göre WhatsApp'ın 3 yeni gizlilik özelliği olacak. Bu özelliklerden bir tanesi, getirdiği gizlilik sayesinde pek çok kullanıcıyı memnun edecek gibi görünüyor. Gelin WhatsApp'a yakında gelecek yeni özelliklere hep birlikte bakalım.

Ekran görüntüsü alma engellenebilecek!

WhatsApp

WhatsApp'ın duyurulan ilk özelliği, tüm kullanıcıların gizlilik ve güvenliğini etkileyecek türden. Hatırlayanlarınız olacaktır; WhatsApp'ta artık bir kez görüntülenebilen fotoğraf ve videolar paylaşılabiliyor. İşte Mark Zuckerberg'in açıkladığı ilk yeni özellik bununla ilgili. Öyle ki bundan sonra sadece tek seferlik fotoğraf ve videolar için ekran görüntüsü alma özelliği engellenebilecek. Bu sayede bir kişiye attığınız tek seferlik fotoğraf ve videonun başkasının eline geçmesi mümkün olmayacak.

Kimsenin haberi olmadan grupları terk edebileceksiniz

WhatsApp

Mark Zuckerberg'in açıklamalarına göre WhatsApp'a eklenecek bir diğer yenilik de gruplarla ilgili. Kullanıcılar, bir gruptan sessiz sakin ayrılabilecekler. Artık bir kişinin gruptan ayrıldığı sistem mesajı olarak gösterilmeyecek. Gruptan kimlerin çıktığı, yalnızca grup içerisindeki yeni bir bölüm aracılığı ile görüntülenebilecek. Bu da 60 gün süreyle yapılacak.

Son görülme ve çevrimiçi durumunu bazı kullanıcılardan gizleyebileceksiniz

WhatsApp

WhatsApp'taki bir diğer gizlilik özelliği ise son görülme ile ilgili. Bu bağlamda; artık son görülme zamanını ve çevrimiçi durumunu rehberinizdeki yalnızca bazı kişiler için görünür yapabileceksiniz. Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar menüsünde yer alan Gizlilik ve Son Görülme seçeneklerini kullanmanız yeterli.

Daha önce WhatsApp'a geleceği açıklanan özellikler ise şöyle:

WhatsApp'ın kaybolan mesajlar özelliğindeki mesajlar arşivlenebilecek

WhatsApp yeni özellik

WhatsApp'ın geliştirme aşamasında olan bir diğer yeni özelliği ise kaybolan mesajları saklama olarak karşımıza çıktı. Bilindiği üzere WhatsApp, bundan bir süre önce yayınladığı bir güncelleme ile kullanıcılara kaybolan mesajlar hizmetini sunmuştu. Kaybolan mesajlar, belirlenen süreden sonra otomatik olarak siliniyordu. Geliştirme aşamasındaki yeni özellik ise kaybolan mesajlar modunun açıldığı sohbetlerdeki mesajları saklamaya yarayacak. Kullanıcılar, bu yeni özelliği açtıklarında kaybolan mesajların silinmemesini sağlayabilecekler

Paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda, bu özelliğin bazı izin hususlarına açık olacağını görüyoruz. Örneğin grup yöneticilerinin, bu modu engelleme gibi imkanları olacak. Ancak bunları konuşmak için henüz erken. Özelliğin beta sürüme ulaşması ile detaylar hakkında bilgi sahibi olacağız. WhatsApp'ın yeni özelliklerinin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.

Yakında WhatsApp'a geleceği ortaya çıkan diğer özellikler:

WhatsApp'ta oluşturacağımız avatarlar işte böyle gözükecek

WhatsApp avatar özelliği

WhatsApp'ın 2.22.16.14 kodlu Android beta sürümü ise yeni bir özelliğin test edilmesine olanak tanıdı. Bu sürüme güncelleme yapan test kullanıcıları, an itibarıyla yeni bir mesaj arama filtresi görüyorlar. Bu filtre, okunmamış mesajların olduğu sohbetleri filtrelemeye yarıyor.

WhatsApp'taki yeni arama filtresi işte böyle görünüyor

Whatsapp

WhatsApp'ın yeni özelliklerinin ne zaman kullanılabilir olacağı şimdilik bilinmiyor.

149
74
67
20
16
Emoji İle Tepki Ver
149
74
67
20
16