3
3
1
1
0

Özellikle ürettiği fiyat/performans odaklı akıllı telefonlarıyla tanıdığımız ancak akıllı telefonların yanı sıra bilgisayar, ekosistem ürünleri, akıllı ev aletleri ve hatta havlu bile üreten Çinli teknoloji devi Xiaomi, az önce örnek olarak verdiğimiz ürünlerden de anlaşılabileceği üzere hayatımızın birçok farklı alanında karşımıza çıkabiliyor. Farklı ürünlerle kullanıcıların hayatını kolaylaştıran başarılı isim, aynı zamanda elektrikli scooter ve elektrikli bisiklet gibi ürünleri de kullanıcılarının beğenisine sundu.

Günlük hayatımızda kısa mesafeli ulaşımlarımızı sağlamak için kişisel araçlarımızı kullanmak, gerek park gerekse trafik sorunları sebebiyle pek de tercih edilen bir durum değil. Xiaomi, bu noktada hem elektrikli scooter’ıyla hem de elektrikli bisikletiyle kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştırmak için bir adım atmış durumda. Bundan belirli bir süre önce sizler için Xiaomi’nin elektrikli scooter’ını incelemiştik. Şimdiyse sıra elektrikli bisiklete geçti.

Neden elektrikli bisiklet?

Xiaomi

Öncelikle aşırı basit bir şekilde elektrikli bisikletlerin temel işlevini (ya da en azından Xiaomi’nin elektrikli bisikletinin işlevini) anlatmakta yarar var. Bir motosikletten farklı olarak yine pedal çevirmenizi gerektiren bu elektrikli bisikletler, yalnızca çevirdiğiniz pedalın sıklığını düşürerek size yardımcı olmaya çalışıyor. Bu sayede nispeten uzun bir yol yaptığınız zaman sürekli olarak pedal çevirmek zorunda kalmıyorsunuz ve haliyle daha az yoruluyorsunuz.

Tabii ki Xiaomi’nin elektrikli bisikletini de diğer elektrikli bisikletlerden ayıran belirli özellikler bulunuyor. Öncelikle bisiklet katlanabiliyor ve kendine özgü bir uygulamaya sahip. Bu uygulama sayesinde de ne kadar mesafe kat ettiğinizi ve ne kadar şarjınızın kaldığını görebiliyorsunuz. Maalesef uygulama şu an için ülkemizde kullanılamıyor. Bu nedenle bisikleti almayı düşünüyorsanız uygulama yokmuş gibi de düşünebilirsiniz.

Şarj konusuna değinmişken cihazın özelliklerinden de bahsedebiliriz. İçerisinde 5.800 mAh’lik bir batarya bulunuyor. 3 saat içerisinde tam şarja ulaşan bu batarya da 45 km’lik bir menzili kullanıcılarına sunuyor. Tabii ki bisikletin sahip olduğu tüm özellikler bununla sınırlı değil ancak belirli bir kısmı da videomuza bırakıyoruz.

Fiyat

Xiaomi elektrikli bisiklet

Akıllı ürünlerin fiyatlarının pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz ancak genellikle fiyat/performans ürünleriyle anılan Xiaomi isminin beklenenden daha pahalı bir ürünü ortaya koyması da ilginç bir durum. Ülkemizde 5.500 TL ila 6.500 TL arasında bulunabilen bu bisiklet, uygulamasının ülkemizde kullanılamaması sebebiyle ‘akıllı’ özelliklerini de haliyle yitiriyor. Peki, bu haliyle sizce 5.500 ila 6.500 TL arasında bir parayı bu bisiklete vermek mantıklı mı? Bizim ne düşündüğümüzü videoyu izleyerek öğrenebilir, kendi fikirlerinizi de yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

3
3
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
3
1
1
0