2024 Renault Clio, Türkiye'de Satışa Sunuldu: İşte Fiyatı

27
6
4
0
0
Renault, birkaç ay önce tanıttığı makyajlı Clio'yu Türkiye'de satışa sundu. Büyük oranda yenilenen otomobil, Clio ile ilgili tüm algıları yıkacak gibi görünüyor.

Fransız otomobil devi Renault, bundan birkaç ay önce Türkiye'de en çok tercih edilen otomobillerin başında gelen Clio'ya makyaj yaptı. Clio, ilk kez bu kadar yakışıklı bir biçimde karşımıza çıktı. Bir süre önce de Renault Clio'nun Türkiye lansmanını gerçekleştiren şirket, yeni otomobilini resmen Türkiye'de satışa sundu.

Peki tasarımı büyük ölçüde yenilenen 2024 Renault Clio hangi özelliklere sahip ve Türkiye fiyatı ne kadar? Tüm yanıtlara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Makyajlı Renault Clio Türkiye fiyatları:

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Fiyat
1.0 SCe 65 hp, Benzinli Equilibre, Manuel 826.900 TL
1.0 TCe 90 hp, Benzinli Equilibre, Otomatik 921.900 TL
1.0 TCe 90 hp, Benzinli Evolution, Otomatik 959.900 TL
1.0 TCe 90 hp, Benzinli Techno Esprit Alpine, Otomatik 1.023.900 TL
E-Tech 145 hp, Hibrit Techno Esprit Alpine, Otomatik 1.248.900 TL

Karşınızda makyajlı Renault Clio!

yeni Renault clio

Oyak Renault tarafından Bursa'da üretilecek olan yeni Clio'nun genel hatları aynı kaldı. Ancak yapılan makyaj ile yepyeni bir ızgaraya kavuşan otomobil, artık çok daha sportif görünüyor. Bu arada ızgara, Peugeot ve Mercedes-Benz gibi markalardan tanıdık gelebilir. Parçalı far yapısına sahip olan otomobil, markanın bir süre önce kullanmaya başladığı yeni nesil logoyu da bünyesinde taşıyacak. Ayrıca bu logonun çevresi de aydınlatma ögeleriyle desteklenmiş durumda.

makyajlı clio

Aracın arka kısmına baktığımız zaman, aydınlatmaların mevcut model ile aynı kalıpta olduğunu ancak çerçevenin değiştiğini görüyoruz. Yeni logo bagaj kapağında da kendini gösteriyor. Öte yandan, makyajlı Clio'nun en dikkat çekici özelliklerinden biri, yeni jant tasarımı. Tüketiciler, 5 farklı jant tasarımından birini 16 veya 17 inç olarak tercih edebilecekler.

yeni Renault clio arka tasarım

Makyajlı Renault Clio'nun iç tasarımı da büyük değişiklikler almış durumda. Bu bağlamda; 7 veya 10 inç satın alınabilen gösterge ekranı artık tamamen dijital. "Tesla ekran" olarak da bilinen 7 veya 9.3 inç boyutlu dikey bilgi-eğlence ekranı ile bu ekranın altındaki kontrol butonları, aracı oldukça premium gösteriyor. Araçtaki döşemeler ise artık yüzde 60 geri dönüştürülmüş malzemeden imal edildi.

Renault Clio iç tasarım

Renault Clio, bugüne kadar bir yerden başka bir yere götüren giriş seviye bir otomobildi. Ancak makyajlı Clio, bu algıyı yıkacak gibi görünüyor. Zira araç, yeni nesil teknolojilerle de donatıldı. Bu bağlamda; sürüş ve park yardımcıları, 360 derece kamera, trafik ve kaza uyarı sistemi gibi yeni nesil teknolojiler, Renault Clio'da bulunacak. 

Renault Clio

Kaputun altına baktığımızda ise herhangi bir değişiklik olmayacağını görüyoruz. Makyajlı Renault Clio, bugün sunduğu motor seçeneklerine sahip olmaya devam edecek. Ancak yepyeni bir hibrit sistemle de karşı karşıyayız. 145 beygir güç üreten hibrit motorlu Clio, serinin en pahalı modeli olarak karşımıza çıkacak. 

Renault Clio yeni

Makyajlı Renault Clio için hazırlanan tanıtım videosu

Peki Clio ne demek?

27
6
4
0
0
Emoji İle Tepki Ver
27
6
4
0
0