Binance Deprem Bölgesindeki Vatandaşlara 100'er Dolar Değerinde Kripto Para Dağıtacak: Peki Nasıl Alınır?

29
6
3
0
0
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ten Kahramanmaraş'taki 7,7'lik depremle ilgili bir açıklama geldi. Binance, depremzedelere 100'er dolar bağış yapacağını ve Türkiye Deprem Yardımı fonuna aktarılmak üzere bir bağış fonu oluşturulduğunu açıkladı.

Türkiye, 6 Şubat 2023'e son yılların en kötü felaketi ile uyandı. 04:17'de merkez üssü Kahramanmaraş olan 7,7'lik deprem, Türkiye'nin doğusunu derinden sarstı. Türkiye 4. seviye alarm durumuna geçip uluslararası çapta yardım talebinde bulunurken, NATO üyesi olan olmayan pek çok ülke yardım için adeta teyakkuza geçti

Üstelik sadece ülkeler de değil. Dev şirketlerden de Türkiye'ye yardım açıklamaları gelmeye başladı. O şirketlerden bir tanesi de dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'ti. Konuyla ilgili Twitter'dan açıklamalarda bulunan Binance CEO'su CZ, Türkiye'ye yardım bir fonm oluşturulduğunu ve fona ek olarak bölgedeki herkese 100'er dolar yardım yapılacağını açıkladı.

CZ'in Türkiye ile ilgili açıklaması şöyleydi:

"Kalbimiz depremden etkilenenlerle birlikte. Binance olarak, nasıl yardım edebileceğimize hep birlikte bakacağız."

Deprem bölgesindeki vatandaşlara 100 dolar değerinde kripto para yardımı yapılacak

Binance CEO'su CZ'nin Twitter hesabından yaptığı açıklamaya göre Binance, deprem bölgesinde yaşayan kullanıcılara Airdrop yöntemiyle 100'er dolar bağış yapacak. Depremzedelerin tespit edilebilmesi içinse POA (Proof of Adress) yani adres ispatı yöntemi kullanılacak.

6 Şubat tarihinden önce POA aracılığıyla adresini doğrulayan ve deprem bölgesinde yaşayan kullanıcıların tamamı, Binance tarafından açıklanacak Airdop sistemiyle 100 dolar yardım alabilecek. Yaklaşık 5 milyon doların dağıtılacağı açıklanan Airdrop'un detayları şu anda bilinmese de önümüzdeki günlerde detayların ortaya çıkması bekleniyor.

Binance ayrıca kripto para ile yardım toplamaya başladı

Binance ayrıca doğal afet durumlarında kullanıcıların kripto para bağışı yapabileceği Binance Charity programına Türkiye'yi de dahil etti. Binance Charity'nin resmi internet sitesinden ulaşabileceğiniz bu bağış programı sayesinde kullanıcıların kripto para kullanarak bağış yapabilecek.

1 milyon dolar hedef koyulan bağış programından elde edilen yardımların Türkiye Deprem Yardımı fonuna TL cinsinden aktarılacağı belirtilirken, bağışlar için yalnızda BTC, ETH, BNB, BUSD ve XRP'nin kabul edildiği belirtildi.

CZ ayrıca yaptığı açıklamada "Türkiye’de yakın zamanda gerçekleşen depremler çok fazla insan ve topluluğun üzerinde yıkıcı etkiler bıraktı. Çabalarımızın etkilenenleri biraz olsun rahatlatmasını umuyoruz. Ayrıca, endüstrideki paydaşlarımızı bir kez daha bu kriz zamanlarında bir araya gelip yardım eli uzatmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı

Kahramanmaraş'taki deprem ile ilgili detaylar için:

29
6
3
0
0
Emoji İle Tepki Ver
29
6
3
0
0