SON DAKİKA: Binance, Günlük Para Çekme Limitini 40 Kat Düşürdü

43
10
9
0
0
Binance, herhangi bir kimlik doğrulaması yapmayan "Temel" statüdeki kullanıcıların günlük para çekme limitini ciddi oranda düşürdü. Eskiden 2 Bitcoin'e kadar çekim yapabilen kullanıcılar, artık yalnızca 0,06 Bitcoin, yani yaklaşık 2.000 dolar çekebilecekler.

Dünyanın en büyük kripto para piyasalarından Binance, alım satım yapan müşterilerini ilgilendiren yeni bir karar alındığını duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamalarda, müşterilerin günlük para çekme limitlerinin yeniden düzenlendiği belirtildi. Alınan karara göre hesap düzeyi "Temel" olan, yani herhangi bir doğrulama yapmamış olan yatırımcılar, 24 saatte en fazla 0,06 Bitcoin karşılığında dolar çekebilecekler.

Binance, kullanıcılara 3 farklı güvenlik düzeyi sunuyor. Bunlar "Temel", "Orta" ve "Gelişmiş" olarak isimlendiriliyor. Temel güvenlik düzeyine sahip olan bir kullanıcının, bu borsayı kullanırken herhangi bir kimlik doğrulaması yapmasına gerek olmuyor. İşte bu tip kullanıcıları ilgilendiren karar, borsaya bugün itibarıyla kaydolan tüm yeni kullanıcılar için derhal geçerli olacak. Mevcut kullanıcılar için bir süre daha zaman var.

Temel statüdeki kullanıcılar, bugüne dek günde 2 Bitcoin çekebiliyorlardı

Binance

Kripto para borsası bugüne dek, temel statüde olan kullanıcılar için 2 Bitcoin karşılığında dolar çekilebilmesine izin veriyordu. Ancak alınan yeni kararla birlikte bu limit, çok ciddi anlamda düşürülmüş oldu. Zira 2 Bitcoin, neredeyse 80 bin dolara karşılık gelirken 0,06 Bitcoin, yaklaşık olarak 2.000 dolar ediyor. Çekim limiti düzenlemeleri, mevcut kullanıcılar için 23 Ağustos'a kadar kademeli olarak uygulanacak.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Binance CEO'su Changpeng Zhao (namıdiğer CZ), kullanıcılara en iyi hizmeti verebilmek için böyle bir karara imza atıldığını söyledi. Platformun yasal düzenlemelerle uyumlu olması gerektiğinin altını çizen CZ, bu kararın özellikle de kara para aklama ve yasa dışı faaliyetlerle mücadele noktasında etkili olacağını ifade etti.

Kaynak : https://www.binance.com/en/support/announcement/9df8225c061b455da5c7cc293cd08a70
43
10
9
0
0
Emoji İle Tepki Ver
43
10
9
0
0