KPSS Sorularının 'Dağıtıldığı' İddiası Hakkında İnceleme Başlatıldı

55
8
8
2
2
2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı soruların çalındığı yönünde iddialar ortaya atılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı üzerine soruların çalınıp çalınmadığı, Devlet Denetleme Kurulu tarafından incelenecek.

Ülkemizde memurluk sınavı olarak da bilinen ve binlerce insanın katıldığı KPSS geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilmişti. Sınavın ardından soruların ve sınavın güvenliği ile ilgili pek çok çekince paylaşılmıştı.

Soruların bir yayınevinin kitaplarında aynen yer aldığı, hatta sınav sorularının internetin derin katmanlarında satışa çıkarıldığı öne sürülmüştü. Konuyla ilgili olarak İletişim Bakanlığı'ndan bir açıklama geldi. 

Devlet Denetleme Kurulu inceleyecek

kpss

İletişim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, 2022 KPSS Lisans oturumundaki bazı sorulara ilişkin iddialarla ilgili Devlet Denetleme Kuruluna inceleme talimatı vermiştir. İnceleme en kısa sürede neticelenecek ve kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadeleri yer aldı. 

Bu açıklamayı Twitter üzerinden paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan da, "Devlet Denetleme Kurulumuzun 2022 KPSS ile ilgili yapacağı inceleme sonucunda elde edilen veriler titizlikle değerlendirilecek, gerekli adımlar ivedilikle atılacaktır. Tek bir evladımızın dahi mağdur olmasına asla müsaade etmeyiz." açıklamasında bulundu.

Kaynak : https://www.milliyet.com.tr/siyaset/cumhurbaskani-erdogandan-kpssdeki-sorulara-inceleme-talimati-6800858
55
8
8
2
2
Emoji İle Tepki Ver
55
8
8
2
2