Depremzede Çocuklar İçin Özel Okullarda 20 Binden Fazla Kontenjan Açıldı: Tam Burslu Olarak Okutulacaklar

14
6
2
0
0
Özel okul derneklerinden deprem nendeniyle göç etmek zorunda kalan çocuklar hakkında açıklama geldi. Açıklamalarda, bu öğrencilerin ikinci dönem tam burslu olarak özel okullarda okutulacağı ifade edildi.

Kahramanmaraş’taki depremlerin ardından felaket nedeniyle göç etmek zorunda kalan çocuklar hakkında önemli bir açıklama geldi. Özel okul dernek ve platformları, depremzede çocukların ikinci dönem boyunca tam burslu okutulacağını açıklamıştı.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR) Özel Öğretim Kurumları Derneği (ÖZKURBİR) ve Ankara Eğitim Platformu tarafından yapılan açıklamada, 20 binden fazla öğrenci için kontenjan açıldığı aktarıldı.

Çocuklar için 20 binden fazla kontenjan açıldı

The New York Times

Geçtiğimiz günlerde tüm özel okulların kontenjanları ve imkânları ölçüsünde katılacakları büyük bir kampanya başlatılmıştı. Kampanya kapsamında göç eden çocukların yemek, kitap, eğitim dahil olmak üzere ücretsiz olarak özel okullarda okutulacağı ifade edilmişti.

Türkiye Özel Okullar Derneği (TÖZOK), Tüm Özel Öğretim Kurumları Derneği (TÖDER), Özel Öğretim Derneği (ÖZDER), Özel Eğitim-Öğretim Derneği (ÖZDEBİR) Özel Öğretim Kurumları Derneği (ÖZKURBİR) ve Ankara Eğitim Platformu'njun dahil olduğu kampanya kapsamında bugün itibarıyla 2000'i aşkın okulda 23 bin 150 öğrenci için kontenjan açıldığı duyuruldu. 

Bu kapsamda, kampanyaya destek olan tüm özel okullar, misafir öğrenci kontenjanlarını "www.misafirogrenci.org" üzerinden ilan ediyor.

Kaynak : https://www.aa.com.tr/tr/asrin-felaketi/ozel-okul-derneklerinden-ortak-aciklama-goc-eden-yavrularimizi-ikinci-donem-boyunca-tam-burslu-okutacagiz/2814716
14
6
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
14
6
2
0
0