Diablo IV, 666 Milyon Dolardan Fazla Satışla Blizzard'ın En Hızlı Satan Oyunu Oldu!

10
3
1
0
0
Diablo IV, çıkış yaptığı 6 Haziran'dan bu yana 666 milyon dolardan fazla satış yaparak Blizzard'ın en hızlı satan oyunu oldu. Oyuncular, oyunda şu ana kadar 270 milyon saatten fazla zaman harcadı.

Satış rekorları kıran popüler oyun serisi Diablo’nun çok beklenen yeni oyunu Diablo IV, 6 Haziran tarihinde resmen çıkış yaptı. Blizzard tarafından geliştirilen yapım, tahmin edilebileceği gibi çıkar çıkmaz büyük ilgi topladı.

Şimdi ise oyunun çıkışından bu yana ne kadar sattığı açıklandı. Buna göre oyun, beş gün içinde 666 milyon dolardan fazla satmayı başardı.

Diablo IV, 666 milyon dolarlık satışla Blizzard’ın şimdiye kadarki en hızlı satan oyunu oldu

Tüm platformlara gelen Diablo IV’ün bu kadar kısa sürede 666 milyon dolardan fazla satış yapması, Blizzard’ın en hızlı satan oyunu olmasını sağladı. Bunun yanı sıra oyuncular, Diablo IV’te şimdiden 276 milyon saatten fazla (30 bin yıldan fazla) zaman harcadı.

Activision Blizzard bünyesinde faaliyet gösteren Blizzard Entertainment’ın başanı Mike Ybarra, kırılan rekorun ardında “Dünya çapında kendilerini Diablo IV’e kaptıran milyonlarca oyuncuya Blizzard adına teşekkür etmek istiyoruz” ifadelerini kullanırken oyuncuları dinlemeye devam edeceklerini ve Diablo’nun gelecek yıllarda beklentileri aşmaya devam edeceğini ekledi.

Bunun yanı sıra Diablo IV, yalnızca oynama değil, izlenme konusunda da ciddi başarılar elde etti. Oyun, erken erişimden itibaren, 1 Haziran 9 Haziran arasında Twitch’te bir numaralı oyun olarak Blizzard rekoru kırmayı başardı.

Diablo IV’ün Türkiye fiyatı ve sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız aşağıdaki içeriğimize göz atabilirsiniz;

Kaynak : https://www.businesswire.com/news/home/20230612864402/en/Diablo%C2%AE-IV-Crosses-666-Million-Sell-Through-within-Five-Days-of-Launch-Setting-New-Blizzard-All-Time-Record
10
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
10
3
1
0
0