Sıradan Bir Video Çekerken Bile Kendinizi Profesyonel Kameraman Gibi Hissedeceğiniz DJI Osmo Mobile 6 Tanıtıldı

2
1
1
1
0
DJI, akıllı telefonlar için tasarladığı yeni gimbalı Osmo Mobile 6'yı tanıttı. Şirketin bugüne kadarki en iyi akıllı telefon gimbalı olan Osmo Mobile 6, dikkat çeken özelliklerle donatılmış durumda. Ürünün fiyatı da seviyesine göre hiç de fena değil.

Çinli teknoloji şirketi DJI, gerçekleştirdiği bir etkinlikte en yeni gimbal modeli Osmo Mobile 6'yı tanıttı. Akıllı telefonlar için özel olarak dizayn edilmiş olan gimbal, sahip olduğu özellikler sayesinde cam gibi net, sıfır titreşimle fotoğraf ve video çekme imkanı sunuyor. Gelin hep birlikte, bu özel gimbalın özelliklerine yakından bakalım.

Osmo Mobile 6, şirketin bir süre önce piyasaya sürdüğü Osmo Mobile 5'in gelişmiş bir versiyonu olarak karşımıza çıktı. Artık daha geniş bir kelepçeye sahip olan gimbal, bu özelliği sayesinde kılıf kullanılan telefonlara da çok iyi bir şekilde uyum sağlıyor. Geliştirilen gimbal ile ilgili açıklamalarda bulunan üst düzey yöneticilerden Paul Pan, Osmo Mobile 6'nın bugüne kadarki en iyi akıllı telefon gimbalı olduğunu ifade ediyor.

Karşınızda DJI Osmo Mobile 6

Osmo Mobile 6

300 gram civarı ağırlık değeri ile rahat bir kullanım imkanı sunan Osmo Mobile 6'nın öne çıkan özelliklerinden bir tanesi, dahili uzatma çubuğuna sahip olması. Bu sayede fotoğraf veya video çekerken mesafeyi ayarlayabileceksiniz. Ayrıca bu gimbal, üç motorlu (yani üç eksenli) bir stabilizasyon sistemine sahip. DJI'a göre özel algoritmalarla yönetilen bu stabilizasyon sistemi, akıllı telefonların görüntü sabitleme sistemlerinden çok daha iyisini sunuyor.

DJI gimbal

Osmo Mobile 6, oldukça hızlı bir gimbal olarak karşımıza çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre bu gimbalda yer alan "Hızlı Başlat" isimli bir özellik, gimbalın birkaç saniyede kullanılabilir hale gelmesini sağlıyor. Önceki modellerden 3 kat hızlı olan gimbal, bu sayede anlık gelişen ve fotoğraflanmak istenen anların kaçırılmasını engelliyor. Ayrıca gimbalda yer alan ActiveTrack 5.0 isimli özellik, uzak mesafeler için de odaklama ve hareket takibi yapabiliyor. 

Osmo Mobile 6

DJI'ın yeni gimbal modeli, yazılım anlamında da oldukça gelişmiş özelliklere sahip. Bu bağlamda; ürünü farklı çekim koşulları ve daha iyi pil ömrü için dört moddan birinde kullanabiliyorsunuz. Ayrıca hızlandırılmış videolar, zaman atlamalı çekimler, yakınlaştırma ve uzaklaştırma işlemleri ile panorama çekimleri için de kullanabileceğiniz çeşitli modlar var. DJI, LightCut veya Mimo isimli uygulamaların Osmo Mobile 6 ile tam uyumlu çalışacağını, böylelikle içerik üreticilerin işlerinin kolaylaşacağını belirtiyor.

DJI gimbal

Şirketin açıklamasına göre yeni gimbal, 159 dolar karşılığında satın alınabilecek.

Kaynak : https://www.dji.com/newsroom/news/dji-osmo-mobile-6-pushes-smartphone-photography-further
2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0