Türkiye'den İki Aday Var: Dünyanın İlk Yapay Zekâ Güzellik Yarışmasında Finalistler Belli Oldu

24
3
2
2
0
Dünyanın ilk yapay zekâ model güzellik yarışmasının finalistleri belli oldu. 10 adayın yer aldığı finalistler arasında Türkiye'den 2 model bulunuyor.

Bundan birkaç ay önce sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, dünyanın ilk yapay zekâ güzellik yarışmasının başladığından bahsetmiştik. "Miss AI" olarak nitelendirebileceğimiz yarışma, dünyanın dört bir yanından yapay zekâ ile üretilmiş modelleri karşı karşıya getirecekti.

Şimdiyse bu konuyla ilgili önemli bir gelişme yaşandı. Bu bağlamda; büyük finale katılacak 10 yapay zekâ modeli resmen belirlendi. Üstelik bu finalistler arasında 2 tane de Türkiye'den model bulunuyor.

İşte "Miss AI" finalistleri:

yapay zeka model güzellik yarışması

Güzellik yarışması kapsamında Türkiye'yi temsil edecek modeller, Seren Ay ve Asena İlik olarak karşımıza çıktı. Seren Ay'ın 11 bin, Asena İlik'in ise 29 bin civarında takipçisi bulunuyor. 

Miss AI

Seren ile Asena'nın karşısında güçlü rakipler olacak. Fransa'dan Lalina ile Anne Kerdi, Portekizden Olivia C onlardan bazıları. 

güzellik yarışması AI

Güzellik yarışması kapsamında en çok takipçiye sahip olan model, Kenza Layli. Faslı modelin takipçi sayısı, 192 bini aşmış durumda. Onu takip eden isimse 94 binden fazla takipçiye sahip olan Lalina. 

Seren Ay'ın Instagram'daki bazı paylaşımları:

()

Asena İlik'in Instagram'daki paylaşımları ise şöyle:

()

Yapay zekâ güzellik yarışmasına katılacak diğer adayların Instagram hesaplarına buradaki bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bu arada; bizim favorimiz Seren Ay. Peki ya sizinki?

Kaynak : https://www.waicas.com/
24
3
2
2
0
Emoji İle Tepki Ver
24
3
2
2
0