• Anasayfa
  • Otomobil
  • Elon Musk’ın ‘2 Yıla Geliyor’ Dediği Direksiyonsuz Tesla

Elon Musk’ın ‘2 Yıla Geliyor’ Dediği Direksiyonsuz Tesla Otomobil Tasarımı

45
14
8
4
3
Tesla, yepyeni ve direksiyonsuz bir araç tasarımını tanıttı. Elon Musk’a göre bu araçlar iki yıl içinde sokaklarda olacak.

Tesla tarafından dün gerçekleştirilen ‘Otonom Günü’nde yatırımcılar ve şirketin tedarikçileri için sunumlar düzenlendi ve geleceğin otonom sürüşe sahip araçları tanıtıldı.

Tesla’nın akıllı otomobil ve otonom sürüşe yaklaşımı rakiplerinden oldukça farklı. Firma, gerekli donanıma sahip ancak bugün normal bir araba gibi kullanılabilen elektrikli otomobiller üretip satıyor. Firma ayrıca elektronik araç paylaşımını gerçekleştirmeyi de amaçlıyor.

GM, geçtiğimiz günlerde otonom Bolt EV aracı tanıtmış ve aracın direksiyonu olmayacağını söylemişti.

Tesla da kendi direksiyonsuz aracını tanıttı. Bu araçta direksiyonun yeri boş kalıyor. Robot taksiler için kullanılması düşünülen bu otomobillerde, insanların direksiyonsuz arabalara alışmasının ardından iç tasarımda değişiklikler yapılabilir.

.

Pek çok kişi, Tesla Model 3’ün iç tasarımının direksiyonsuz da kullanılabilecek şekilde tasarlandığını söylüyordu. Ortaya çıkan görüntüye göre gerçekten de haklı çıktılar.

Elon Musk'a göre direksiyonlar gelecekte kesinlikle ortadan kalkacak ve o'na göre bu talep müşterilerden gelecek.

Elon Musk ve Tesla, var olan araçlardan da isteğe bağlı olarak direksiyonları sökeceklerini belirtiyor. Bu da bize soracak tek bir soru bırakıyor: Madem bu otomobilleri kimsenin kullanması gerekmeyecek, neden dikiz aynası koydunuz?

Kaynak : https://electrek.co/2019/04/23/tesla-design-without-steering-wheel-elon-musk/#disqus_thread
45
14
8
4
3
Emoji İle Tepki Ver
45
14
8
4
3