Elon Musk, Twitter'ın Şirketini Kapattı

23
7
2
1
0
Elon Musk'ın sessiz sedasız Twitter şirketini tarihe karıştırdığı ortaya çıktı. Artık Twitter diye bir şirket yok. X Corp., Twitter'ın yeni sahibi oldu. Peki tüm bunlar ne anlam ifade ediyor?

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter ile ilgili gündeme bomba gibi düşecek bir gelişme yaşandı. Twitter'ın çatı şirketinin aslında sessiz sedasız kapatıldığı ve başka bir şirkete devredildiği ortaya çıktı. Elon Musk'ın sessiz sedasız hayata geçirdiği hamle, artık Twitter diye bir şirketin kalmadığını gözler önüne seriyor. Kafaları karıştığımızın farkındayız. Hemen açıklayalım.

Hatırlayanlarınız vardır; Elon Musk bir dönem "her şeyin uygulaması" şeklinde bir fikre kapılmıştı. Bu fikir, aslında Çin'de kullanılan WeChat'ti. Bilmeyenler için; WeChat Çin'de para aktarımlarının, haber takibinin, mesajlaşmanın, kısaca aklınıza gelebilecek her şeyin yapılabildiği bir uygulamaydı. İşte Elon Musk da tam olarak WeChat benzeri bir uygulamaya ihtiyaç duyulduğunu söylüyordu. Yaşanan son gelişme, Elon Musk'ın bu proje için resmen start vermiş olabileceğini gösteriyor.

Twitter Inc.'in aslında kapatıldığı ve X Corp. isimli bir şirkete devredildiği ortaya çıktı!

Twitter kapatıldı

Twitter ile ilgili gelişme, Laura Loomer isimli bir aktivistin şirkete açtığı dava sayesinde ortaya çıktı. Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen son duruşma sonrası dava dosyalarına eklenen bir bilgi, Twitter Inc. isimli şirketin, yine Elon Musk'a ait olan X Corp. isimli şirketin bünyesine girdiğini gözler önüne serdi. Yani artık, ismen Twitter diye bir şirket kalmadı.

Dava dosyalarındaki bilgilere göre söz konusu birleşme 4 Nisan'da resmen gerçekleşti. Ancak konuyla ilgili resmi bir duyuru yapılmadı. Geçtiğimiz saatlerde resmi Twitter hesabından "X" şeklinde bir paylaşım yapan Musk'ın, bu paylaşımı neden yaptığı da anlaşılmış oldu.

Elon Musk'ın Twitter'daki paylaşımı şöyleydi:

Peki bundan sonra neler yaşanacak?

Elon Musk

Twitter cephesinde yaşanan olaylar, büyük yeniliklere gebe olabilir. Az önce de belirttiğimiz gibi Elon Musk, zaten uzun zamandır her şeyin uygulaması projesine takılmış durumda. Üstelik X Corp. Elon Musk tarafından da önemseniyor. Hatta bu şirket ile ilgili olduğu düşünülen x.com alan adının Elon Musk tarafından yıllar sonra yeniden satın alınması, kafaları yeterince karıştırmıştı. Yaşanan son gelişmeler, artık her şeyin netleşmeye başladığını düşündürüyor.

Yine de kesin konuşmak için çok erken. Neticede karşımızdaki isim Elon Musk. İş insanı, sadece iki farklı şirketle uğraşmamak için de böyle bir karar almış olabilir. Neler yaşanacağını ilerleyen günlerde daha net anlama imkanı yakalayacağız.

23
7
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
23
7
2
1
0