• Anasayfa
  • Uzay
  • Elon Musk, Tweeti Sonucunda Dalga Konusu Oldu

Elon Musk, Uzayla İlgili Attığı Tweet Sebebiyle Dalga Konusu Oldu

53
8
5
3
3
Bir sosyal medya fenomeniymişçesine attığı her tweet olay olan Elon Musk, uzayla ilgili attığı son tweet ile dalga konusu oldu.

Üzerinde 'Mars'ı ele geçirelim' yazan bir tweet atan Musk, birçok kullanıcıdan tepki aldı. Gönderdiği tweet üzerindeki bulunan fotoğrafta kızıl gezegen Mars yerine 2018 Temmuz'da gerçekleşen Ay tutulmasının fotoğrafı bulunan görsel sonucunda herkes Elon Musk'ın Ay ile Mars'ı karıştırdığını düşündü.

Viv isimli bir Twitter kullanıcısı "Bu Ay" diye bir tweet attığında Elon Musk, Viv isimli kullanıcıya iki tane gülen emojiyle yanıt verdi.

Şu an için Elon Musk gerçekten de Mars ile Ay görsellerini karıştırdı mı yoksa dikkat çekmek için böyle bir 'hata' yapmış gibi mi göründü bilmiyoruz ancak uzay çalışmaları konusunda en çok konuşulan isimlerden birinin böyle bir hata yapmış olmasına yüksek ihtimal veremiyoruz.

Görsel aramalarına göre Musk'ın uzay şirketi SpaceX, 'Mars'ı ele geçirelim' şeklindeki sloganını ilk kez 2014 yılında paylaştı ve bu fotoğrafta Mars'ın görseli bulunuyordu.

Musk, şu anda SpaceX ile beraber 'Starship' isimli multi milyar dolarlık bir proje üzerine çalışıyor. Musk, bu araçla birlikte gelecekte insanları Ay ve Mars'a taşımayı planlıyor.

Kaynak : https://www.businessinsider.com/elon-musk-mixes-up-moon-and-mars-in-tweet-2019-6
53
8
5
3
3
Emoji İle Tepki Ver
53
8
5
3
3