• Anasayfa
  • Oyun
  • FIFA 23’ün “Dünya Kupası” Modu Resmen Tanıtıldı

FIFA 23’ün “Dünya Kupası” Modu Resmen Tanıtıldı: Gerçek Turnuva Gibi Olacak

8
1
1
1
0
Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan FIFA 23'e gelecek olan Dünya Kupası modu tanıtıldı. Bu modla birlikte özel gol sevinçleri, stadyumlar ve FUT kartlarının da oyuna ekleneceği açıklandı.

Dünyanın en büyük oyun stüdyolarından birisi olan Electronic Arts, 1994 yılından beri neredeyse her yıl yeni FIFA oyunu ile futbol sever oyuncuların gönlündeki tahtı koruyor. Öyle ki FIFA serisi, Guinness Rekorlar Kitabı’nda dünyanın en çok satan spor oyunu olarak geçiyor.

Geçtiğimiz aylarda çıkış yapan ve serinin en yeni oyunu olan FIFA 23’e gelmesi beklenen Dünya Kupası modunun sızdırıldığını sizlerle paylaşmıştık. Bugün ise nihayet merakla beklenen bu mod resmi olarak tanıtıldı.

Gerçek fikstürü oynayabileceksiniz

EA tarafından paylaşılan tanıtım videosunda yeni Dünya Kupası moduyla alakalı pek çok bilgi paylaşıldı. Bu bilgilerden en çok dikkat çekeni ise oyunun gerçek Dünya Kupası takımlarıyla ve gerçek fikstürle oynanabilecek olması. 21 Kasım ve 18 Aralık arası tarihlerde oyuncular, Dünya Kupası’nın grup maçlarını gerçek zamanlı olarak oynayabilecek. Yapay zekâya karşı tek başınıza maç yapabileceğiniz gibi seçtiğiniz ülkenin takımıyla multiplayer olarak diğer fikstüre göre rakibiniz olan takımla da maç yapabileceksiniz.

Öte yandan kullanıcılara özgürlük tanıyan EA yetkilileri, eğer isterlerse kullanıcıların eski maçları yeniden oynayarak kupanın kaderini değiştirebileceğini de belirtiyor. Milli takımı Dünya Kupası’nda yer alamayan ülkelerin oyuncularını da düşünen yetkililer, turnuvaya ekstradan 15 takım eklenebileceğini ve bu takımlarla yeni bir fikstür oluşturulabileceğini de açıkladı.

Oyuna yeni kartlar da eklenecek

Dünya Kupası’na ek olarak EA, bu turnuva modunun oyunculara sunulduğu gün 30 adet “Dünya Kupası Kahramanları” FUT kartını da oyunculara sunacak. Bu kartların tamamı “Kahraman” temalı olacak ve sadece Dünya Kupası süresinde alınabilecek. Ayrıca çeyrek finallerin başladığı gün de “Dünya Kupası FUT Fenomenleri” isimli bir FUT destesinin de yayınlanacağı açıklandı.

Tabii ki oyuna eklenenler sadece bunlarla sınırlı değil. EA yetkilileri 11 Kasım-23 Aralık tarihleri arasında oyuna Dünya Kupası haricinde yeni modların ekleneceğini ve final maçının yapılacağı Katar’daki Lusail Stadyumu dahil olmak üzere iki stadyumun, dünya kupasına özel spiker seslendirmelerinin, ara sahnelerini, tezahüratların ve gol sevinçlerinin de ekleneceği açıklandı.

Dünya Kupası modu 9 Kasım tarihinde gelecek güncelleme ile tüm FIFA 23 sahiplerine ücretsiz bir şekilde sunulacak.

Kaynak : https://www.ea.com/games/fifa/fifa-23/world-cup
8
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
8
1
1
1
0