FIFA 23'te Devasa Hata: Oyun 1 Ay Erken Erişime Açıldı, Takımların Tanıtılmayan Formaları Bile Ortaya Çıktı!

39
5
3
2
1
FIFA 23'te yaşanan kritik bir hatayla birlikte oyuncular, 1 ay önceden oyuna erişmeyi başardı. Oyun içinde takımların henüz tanıtmadığı formalar dahi bulunuyordu.

Futbol meraklıların sabırsızlıkla beklediği, ancak Türkiye fiyatıyla bağrımıza kaya oturtan FIFA 23, bugün kritik bir hatayla gündeme geldi. Çıkışına tam 1 aylık süre kalan oyun, bugün pek çok oyuncu tarafından yaşanan bir hata nedeniyle indirilebilir oldu. Bu durum, sadece oyunun Ultimate Edition sürümünü ön sipariş ile satın alan XBOX oyuncuları için geçerliydi.

Normalde 27 Eylül’e kadar çevrimiçi olmaması planlanan oyun, son hatayla birlikte garip bir şekilde çevrimiçi oynanabildi. Hatta oyuncular, şimdiden Ultimate Team’e bile erişmeyi başardı. Bazı oyuncular, Twitch üzerinden canlı yayın bile açmaya başladı:

Oyuncular, Twitch'ten canlı yayın bile açmaya başladı:

FIFA 23’ten yayın açan sivri zekalardan biri olan mexico07dan1 adlı kullanıcı, Twitch hesabı banlanana kadar yayın yapmayı sürdürdü. Fakat yayından alınan kesitler Twitch’te var olmayı südürüyor. Yukarıda görebileceğiniz klipteyse oyunun ana menüsünü görebiliyorsunuz. Ayrıca klipte gözüken bir hata, FIFA 23’e yanlışlıkla açılan erken erişimin büyük bir talep oluşturduğunu da gösteriyor. Yayıncı, Ultimate Team’e ‘yoğunluk’ nedeniyle giriş yapamıyor.

Ultimate Team’e girenlerse oyuncu kartlarıyla tartışma yarattı:

fifa 23

Ultimate Team’e giriş yapabilen şanslı oyuncular ise bazı oyuncuların kartlarındaki değişiklikleri sosyal medyada paylaştı. Örneğin Manchester United yıldızı Cristiano Ronaldo’nun ortalama temposu 81’e düşürüldü.

Daha da ötesi, henüz duyurulmayan formalar ortaya çıktı:

Oyunun da ötesinde FIFA 23, takımların henüz duyurmadığı formalara da ev sahipliği yapıyordu. Örneğin yukarıdaki Liverpool forması, FIFA 23 sayesinde resmi duyurusundan çok daha önce futbol severlerin gözleri önüne serildi. FIFA 23’te bu kadar sızıntıya neden olan hatanın neden kaynaklandığıysa henüz bilinmiyor.

Kaynak : https://www.eurogamer.net/fifa-23-leak-lets-some-players-access-game-a-month-early-check-ultimate-team-player-stats
39
5
3
2
1
Emoji İle Tepki Ver
39
5
3
2
1