Google Bard'a Arama Sonuçlarıyla İlgili Görüntü Desteği Geldi: Peki Ne İşe Yarayacak?

2
2
1
0
0
Google'ın ChatGPT rakibi yapay zeka aracı Bard'a görsel desteği geldi. Kullanıcılar artık, yapacakları aramalarla ilgili gerçek görseller de görebilecekler.

ABD merkezli teknoloji devi Google, bundan kısa bir süre önce ChatGPT rakibi yapay zeka aracı "Google Bard"ı duyurdu. Şirket, geçtiğimiz haftalarda düzenlediği Google I/O 2023 etkinliklerinde ise bu hizmet ile sunacağı tüm özellikleri açıkladı. Bugünse açıklanan özelliklerden bir tanesi ile ilgili dikkat çeken bir gelişme yaşandı.

Google I/O 2023 etkinliklerinde bahsedilen özelliklerden bir tanesi, arama sonuçlarının görsellerle desteklenmesiydi. Bu özellik, Google Bard aracılığıyla arama yapılan bir terimle ilgili görsellerin de sunulmasını içeriyordu. İşte bu özellik, an itibarıyla Google Bard kullanıcılarına ulaştı. Artık yapılan aramalar, görsel sonuçlarla da desteklenecek. 

Yapay zeka tarafından üretilen değil, gerçek görseller kullanılacak

Google Bard

Google Bard, ilerleyen dönemlerde yapay zeka destekli görseller oluşturmak için Adobe Firefly entegrasyonu sunacak. Ancak bugün kullanıma sunulan özellik, yapay zekanın oluşturduğu görsellerle ilgili değil. Diyelim ki bir yer ile ilgili Google Bard araması yaptınız. Asistan, o lokasyonun gerçek görüntülerini size ulaştıracak.

Şunu da belirtmeden geçmeyelim; Google Bard'ı kullanırken illa ki bir arama sonucunu destekleyen görsellere ulaşmak zorunda değilsiniz. Asistana doğrudan görüntü bulması için de talimat verebileceksiniz. Evet, Google Bard ile Google Arama, büyük oranda benzer deneyimler sunacak. Birkaç hafta sonra ise Google Bard ile Google Lens entegrasyonu tamamlanacak. Bu sayede Google Bard üzerinden bir görselle ilgili aramalar da yapılabilecek.

Google Bard'ın tüm özelliklerini merak ediyorsanız:

Google Bard'ı Türkiye'de nasıl kullanacağınızı öğrenmek için:

Kaynak : https://www.cnet.com/tech/services-and-software/chatgpt-rival-google-bard-integrates-images-into-responses/
2
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
2
2
1
0
0