Google Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytların Tasarımı Değişti

3
2
1
0
0
Google'ın Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar hizmetleri güncellendi. Bu güncelleme ile hizmetlere yeni ve daha sade bir tasarım sunuldu. Yeni tasarımlar, birkaç hafta içinde tüm kullanıcılara ulaşacak.

ABD merkezli teknoloji devi Google'ın kullanıcılara ücretsiz olarak sunduğu Drive, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar hizmetleri güncellendi. Bu güncelleme ile hizmetler yeni bir tasarıma geçiş yaptılar. An itibarıyla dağıtımına başlanan tasarımlar, kullanıcılara daha sade bir deneyim sunacak. 

Google tarafından hazırlanan bir blog gönderisine göre yeni tasarımların dağıtımları birkaç hafta boyunca devam edecek. Bu yüzden, eğer Google'ın bahsi geçen yan hizmetlerinden faydalanıyorsanız, yeni tasarımı hemen kullanamayabilirsiniz

Google Drive'ın yeni tasarımı böyle olacak:

Google Drive'daki yeniliklere baktığımızda; hızlı erişimler için yeni bir bölüm eklendiğini görüyoruz. Bu bölüm sayesinde belirli bir tür dosyaya saniyeler içerisinde erişebileceksiniz. Ayrıca aynı anda birden çok öğe seçilip, bu öğeler üzerinde işlem yapılabilecek.

Google Drive'ın mevcut tasarımı şöyleydi:

Google Drive

Peki ofis uygulamalarında hangi yenilikler var?

Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar'a yapılan yenilikler de işleri kolaylaştırma amaçlı. Bu bağlamda; belgelerin üst kısımlarındaki araç çubuğunun iyileştirildiğini ve açılabilir bir yapı haline getirildiğini görüyoruz. Ayrıca, Google'ın ofis uygulamalarında geçmiş düzenlemeleri görmek artık daha kolay. Kullanıcılar, sağ üst kısımda yer alan saat simgesine tıkladığında, belgede yapılan değişiklikleri görebilecekler. Dokümanlar da E-Tablolar da ve Slaytlar da yapılan değişikliklerden etkilenecek.

*Solda eski, sağda yeni tasarım.

Kaynak : https://workspaceupdates.googleblog.com/2023/03/refreshed-ui-google-drive-docs-sheets-slides.html
3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0