Hogwarts Legacy, Daha Çıkmadan Steam'de En Çok Satan Oyun Oldu: Modern Warfare 2 ve FIFA 23'ü Geride Bıraktı

17
1
1
0
0
Harry Potter evreninde geçecek olan ve ön siparişleri başlayan Hogwarts Legacy, çıkışına 1 ay kala Steam'de satış listelerinde zirveye oturdu. Oyun, Call of Duty Modern Warfare 2 ve FIFA 23 gibi yapımları geride bıraktı.

Harry Potter evreninde geçecek olan Hogwarts Legacy, 2023 yılının en çok beklenen oyunlarından biri. Bu nedenle de Avalanche Software tarafından geliştirilen yapıma olan ilgi, çıkış tarihi yaklaştıkça daha da artıyor. Geçtiğimiz aylarda Hogwarts Legacy’nin, Steam’de istek listesine en çok eklenen oyun olmayı başarması da beklentilerin ne denli büyük olduğunu kanıtlamıştı.

Çıkışına bir aylık bir süre kalan oyunun ön siparişleri tüm platformlarda yakın zamanda başlamıştı. Bugün gelen bilgiler ise PC için satışların oldukça yüksek olduğunu ortaya koydu. Buna göre Hogwarts Legacy, Steam satış listelerinde birinci sıraya yerleşti.

Modern Warfare 2 ve FIFA 23 gibi oyunları geride bıraktı

Steam’den elde edilen verilere göre Hogwarts Legacy, daha çıkmadan dünya çapında en çok satan oyunlar listesinde ilk sıraya oturmayı başardı. Yapım, Call of Duty Modern Warfare 2 ve FIFA 23 gibi oyunları geride bırakarak zirvede yer aldı. Yalnızca Apex Legends, Counter-Strike Global Offensive gibi oynaması ücretsiz oyunlar Hogwarts Legacy’nin önünde yer aldı.

Daha önce birçok kez ertelenen Hogwarts Legacy’nin, ana Harry Potter hikâyesinin yıllar öncesinde, 1800’lü yılların Hogwarts Cadıcılık ve Büyücülük Okulu’nda geçen açık dünyalı bir yapım olacağı belirtiliyor. Oyuncular, kendi karakterleri oluşturarak Harry Potter evreninde maceradan maceraya atılabilecek.

Hogwarts Legacy Steam fiyatı ne kadar?

Hogwarts Legacy’nin şu anda Steam’deki ön sipariş fiyatı 699 TL. Deluxe Edition ise 799 TL’den satışa sunuluyor. Yapım, 10 Şubat 2023 tarihinde çıkış yapacak. Beklentileri karşılayıp karşılamayacağını önümüzdeki ay hep birlikte göreceğiz.

Hogwarts Legacy oynanış videosu

Kaynak : https://www.pcgamesn.com/hogwarts-legacy/steam-sales-harry-potter-game
17
1
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
1
1
0
0