Hostesler Neden Saçlarını Mutlaka Topuz Yapmak Zorundadır? Birden Çok Sebebi Var!

2
1
1
1
0
Hostesler, uçuş esnasında yolcuların güvenliği ve konforundan sorumlu olan kişilerdir. Onlar; üniformaları, fularları ve kusursuz makyajları ile dikkati çeker. Elbette bir de saçlarıyla!

Hosteslerin saçları daima muntazam bir şekilde toplanmıştır ve topuz şeklindedir. Aksi bir saç modeline sahip bir hostes görmek, neredeyse imkansızdır.

Peki hostesler, saçlarını neden topuz yapmak zorundadır?

Hostesler, daima harika görünürler.

hostes

Saçları, makyajları ve üniformaları daima kusursuzdur. Ancak onların bu mükemmelliği yakalamaları için uymak zorunda oldukları bazı kurallar vardır.

Eğer bir hostesin saçları 15 santimetreden uzunsa, onu salık bir şekilde kullanamaz. Mutlaka topuz yapmak durumundadır. Bunun nedenlerinden biri, hosteslerin olası bir kaza anında rahat hareket edebilmeleridir.

Yine yolculara yiyecek ve içecek servisi yaptıkları sırada saçlarının bu gıdalardan uzak olması gerekir. Bir saç teli düşmüş portakal suyunu veya tostu kim lezzetli bulur ki?

Öte yandan topuz formu, bir nevi hosteslerin kimliğini yansıtır.

hostes

Bu saç şekli sayesinde herhangi bir yolcu ya da başka biriyle karıştırılmazlar ve yolcular, saçı kusursuz bir şekilde topuz yapılmış birini gördüklerinde bu kişinin hostes olduğunu kolaylıkla ayırt ederler.

Ayrıca hosteslerin üniformaları nasıl ki onların profesyonel gözükmelerine katkı sağlıyorsa, topuz yapılmış saçları da aynı etkiyi gösterir. 

İlginizi çekebilecek diğer içeriklerimiz:

2
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
2
1
1
1
0