Huawei Pura 70 Ultra'nın Ardından Pro Modeli de Parçalarına Ayrıldı: Arada Ne Fark Var?

16
1
1
1
1
Huawei'nin yeni amiral gemisi Pura 70 Ultra, kamera modülündeki inovasyonla dikkat çekmişti. Pro modelinde bu mekanizma olmasa da benzerlikler var.

Akıllı telefonlarını isimlendirmede oldukça radikal değişikliklere giden Huawei, geçtiğimiz günlerde düzenlediği bir etkinlikte ikonik P serisinde isim değişikliğine gittiğini duyurmuştu. Artık Pura ismiyle karşımıza çıkacak ilk telefonlar, Pura 70, Pura 70 Pro, Pura 70 Pro+ ve Pura 70 Ultra diye isimlendirildi. 

Bu telefonların isimlerini kenara koyduğumuzda, ilgi çekici yanlarından biri de Pura 70 Ultra’daki kamera yuvası olmuştu. Malzeme kalitesini ve karmaşık mekanizmasını dışarıdan bakınca oldukça iyi saklayan cihaz, 微机分WekiHome kanalında parçalarına ayrılmıştı. Aynı kanal, şimdi de Pura 70 Pro'yu parçalarına ayırdı.

Telefonların iç mimarisi aynı görünüyor.

Pura 70 Pro, Ultra modelindeki kamera teknolojisini barındırmıyor fakat telefoto lensinin ana kamera lensiyle yer değiştirmiş olması dikkat çekiyor. Pura 70 Pro'da 50 MP OmniVision 50H sensörü kullanılmış. Diyafram açıklığı olarak da f/1.4 - f/4.0 aralığı sunuluyor. NFC ve kablosuz bağlantı platformunun mimarisi ise Ultra modeliyle aynı görünüyor. Dış tasarımda Pura 70 Pro cam malzeme kullanıyor. Ultra modelinde ise deri olması dikkat çekmişti.

Huawei Pura 70 Pro

Anakart tarafında Ultra modeline göre daha ağır olan Pro modeli, cam malzemeyle bunu dengelemiş gibi görünüyor.

Pura 70 Ultra'nın parçalanma videosu bu şekildeydi.

Arka kısımda deri malzemenin kullanıldığı telefon, büyük oranda metal plakalardan oluşuyor. Tabii hâl böyle olunca hafif olmasını beklemek de doğru olmaz. Kendisi 232 gram. Ailenin en üst seviye cihazı olan Pura 70 Ultra, açılıp içine çekilebilen bir kameraya sahip. Bu da şirketin daha geniş bir lensi inovatif şekilde telefona yerleştirmesini mümkün kılıyor.

Pura 70 Pro

Step motorların kullanıldığı kamera, IP68 sertifikasıyla toza ve suya karşı dayanıklı. Genel anlamda da iç yapının hem düzen hem de ısı yalıtımı açısından verimli şekilde tasarlandığını söyleyebiliriz. Videoda YouTuber sadece kameraya değil, telefonun diğer donanımına da detaylıca bakıyor. Ayrıca telefon hakkında genel bilgi verip kullanılan malzemeler hakkındaki düşüncelerini de belirtiyor. Siz bu sistemi nasıl buldunuz?

Pura 70 Pro

Pura 70 Pro

Kaynak : https://www.youtube.com/watch?v=CyzaoE_m-RE
16
1
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
16
1
1
1
1