İddia: Nvidia, 'Süper' RTX Grafik Kartlarını Temmuz Ayında Piyasaya Sürecek

25
3
2
1
0
Söylentilere göre Nvidia, mevcut grafik kartlarının 'Süper' versiyonlarını piyasaya sürecek ve bu yeni modeller, mevcut olanlarla aynı şekilde fiyatlandırılacak.

AMD Navi, son zamanlarda tüm haber başlıklarında yer alıyor ancak bu sona erecek gibi görünüyor. Bazı söylentilere göre Nvidia 'Süper' grafik kartlarının 21 Haziran gibi erken bir zamanda açıklanabileceği iddia ediliyor.

Bu, teknoloji blogu WccfTech tarafından doğrulanmamış bir sızıntı ile açıklandı. Yayınlanan haberde bunun yanı sıra Nvidia RTX serisinin beş ‘Süper’ grafik kartının detaylarına yer verildi.

Nvidia GeForce RTX 2060, RTX 2070, RTX 2070 Ti (henüz mevcut değil), RTX 2080 ve hatta RTX 2080 Ti'nin daha güçlü sürümleri olduğu söyleniyor. Mevcut grafik kartlarının bu Süper versiyonlarında yapılan geliştirmeler, söylentilere göre RAM overclock’tan daha fazlası olacak.

Örneğin Nvidia GeForce RTX 2080 Ti Super, tamamen yeni bir grafik işlemcisine (GPU) sahip olacak. RTX serisinin amiral gemisi olmayan modelleri, daha iyi GPU'lara sahip olacak ve 'Süper' modeller, Süper olmayan modellerle aynı şekilde fiyatlandırılacak. Mevcut modellerin fiyatlarında da düşüş olacak.

Sızdırılan bütün ‘Süper’ grafik kartlarının listesi şu şekilde:

  • Nvidia RTX 2080 Ti Super – yeni GPU
  • Nvidia RTX 2080 Super – RTX 2080 Ti GPU
  • Nvidia RTX 2070 Ti Super – yeni GPU
  • Nvidia RTX 2070 Super – RTX 2080 GPU
  • Nvidia RTX 2060 Super – RTX 2070 GPU

Bu söylentilerin gerçekten doğru olup olmadığını zaman gösterecek ancak öyleyse Nvidia, AMD'ye karşı savaşında bir kez daha silah kuşanacak gibi görünüyor ve bunun nasıl olacağını görmek için sabırsızlanıyoruz. Sonuçta nihai kazanan, biz tüketiciler olacak.

Kaynak : https://www.techradar.com/news/nvidia-super-rtx-cards-may-launch-in-july-to-keep-high-end-lead-on-amd
25
3
2
1
0
Emoji İle Tepki Ver
25
3
2
1
0