Lexus'un En Küçük Otomobili LBX, Türkiye'ye Geldi: İşte Fiyatı!

8
3
2
0
0
Lexus, B-SUV segmentindeki ilk otomobili LBX'i Türkiye pazarına getirdi. Şık bir tasarıma sahip olan otomobil, ne yazık ki biraz yüksek fiyatlı.

Japonya merkezli otomotiv devi Toyota'nın lüks markası Lexus, geçtiğimiz yıl düzenlediği bir etkinlikte bugüne kadarki en küçük otomobili olan LBX'i tanıtmıştı. B-SUV segmentindeki otomobil, daha çok crossover tutkunlarına hitap ediyordu.

Şimdiyse Lexus LBX ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Bu otomobil, Türkiye pazarına resmen giriş yaptı. Gazeteci Emre Özpeynirci de Lexus LBX'in Türkiye fiyatını açıkladı. Dilerseniz önce fiyata, ardından da otomobilin kendisine yakından bakalım.

Lexus LBX Türkiye fiyatı:

Lexus LBX Türkiye fiyatı

Motor-Yakıt Donanım-Şanzıman Fiyatı
1.5L 136HP, Hibrit Elegant, Otomatik 2.290.000 TL
1.5L 136HP, Hibrit Emotion, Otomatik 2.390.000 TL
1.5L 136HP, Hibrit Relax, Otomatik 2.575.000 TL
1.5L 136HP, Hibrit Cool, Otomatik 2.650.000 TL

Karşınızda Lexus LBX

Lexus LBX

Lexus LBX, markanın tasarım dilini benimseyen bir otomobil. Bu bağlamda; petekli iri ızgara ve kavisli yapı, aracın Lexus olduğunu anlamınızı sağlıyor. Çok hafif de olsa Tesla'yı andıran LED farlar, araca oldukça sevimli bir tarz kazandırmış durumda. Lexus LBX, hiç fena görünmüyor.

Aracın arka kısmına baktığımızda; bagaj kapağını boydan boya kaplayan bir aydınlatma görüyoruz. Sert bir duruşa sahip olan aydınlatma tasarımı, LBX'i sportif gösteriyor. Bagaj kapağının ortasına Lexus ibaresi yerleştiren tasarımcılar, tamponun alt kısmındaki krom detaylar ile premium hissiyat yaşatmayı başarmış durumdalar.

lexus b suv

Haberimizin başında da belirttiğimiz gibi Lexus, lüks bir marka. Bunun en net göstergesini kabinde hissediyoruz. Bu bağlamda; araçta 12.3 inç boyutunda tam dijital bir gösterge ekranı bulunuyor. Bu gösterge ekranından daha küçük boyutlu bir multimedya ekran ise orta-alt konsola yerleştirildi. Ekranın hemen altında ise hem multimedya hem de araç kontrolü için birkaç buton bulunuyor. 

Lexus lbx iç tasarım

Lexus'un B-SUV segmentindeki yeni otomobili, GA-B olarak isimlendirilen yeni bir platform üzerine inşa edildi. Bu platform, 1.5 litrelik üç silindirli bir motora ev sahipliği yapıyor. Kendi kendini şarj edebilen hibrit yapıdaki bu motor, 136 hp beygir gücü ve 185 Nm tork değerine sahip. Aracın 0-100 km/s hızlanma süresi 9,2 saniye olarak açıklandı. Bu aracın hız odaklı olmadığını göz önünde bulundurursak, sağlanan verilerin fena olmadığını söylemek mümkün.

lexus

8
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
2
0
0