Marvel, Black Panther Çizgi Romanlarını Ücretsiz Okumaya Açtı

56
5
4
1
0
Geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Black Panther aktörü Chadwick Boseman’ın anısına Marvel, Comixology internet platformunda Black Panther çizgi romanlarını ücretsiz hale getirdi.

Marvel Sinematik Evreni’nde Black Panther rolünde gördüğümüz Chadwick Boseman, geçtiğimiz günlerde kanserle olan mücadelesini kaybetmiş ve hayata veda etmişti. Oyuncunun vefatının ardından çok sayıda Marvel hayranı karakteri anmıştı.

Marvel da bir anlamda çizgi romanların kindle mağazası olan Comixology’de neredeyse bütün Black Panther eserlerini ücretsiz olarak yayınladı. Marvel’ın bu kampanyasını gösterişe kaçmadan, sessiz sedasız gerçekleştirmesi dikkat çekti. 

Black Panther çizgi romanlarını nasıl edinebilirsiniz?

black panther

Marvel’ın sessiz sedasız olarak başlattığı bu kampanyada sadece Black Panther çizgi romanlarına değil, karakterin ana yurdu olan hayali Wakanda ülkesine dair diğer eserleri de ücretsiz hale getirdi.

Comixology platformu da Amazon’a ait. Yani bir amazon hesabınız varsa Comixology’ye bu hesapla giriş yapmanız mümkün. Çizgi romanlara ücretsiz erişim için yapmanız gerekenler ise şu şekilde:

  • Comxiology sayfasına gidin
  • Sağ üst köşede yer alan login düğmesine basın
  • Hesabınız yoksa hesap oluşturun, varsa giriş yapın (Amazon hesabınızı kullanabilirsiniz)
  • Sağ üstte yer alan arama kutusuna Black Panther yazın
  • Çizgi romanlar karşınıza çıkacaktır.
  • Opsiyonel olarak sağda yer alan Free Comics sekmesinden diğer ücretsiz çizgi romanları da koleksiyonunuza ekleyebilirsiniz. 
  • Seçtiğiniz çizgi romanlarda “add to cart” diyerek kartınıza ekleyin.
  • Proceed to Checkout düğmesine tıklayın
  • Complete order diyerek işlemi tamamlayın

Güncel çizgi romanlar da ücretsiz

black panther

Marvel görünüşe göre Ta-Nehisi Coates ve Evan Narcisse gibi isimlerin imzasını taşıyan oldukça yeni serileri de ücretsiz olarak veriyor. Bu serileri alacağınız zaman Graphic Novel olarak değil, Series sekmesinden issue (sayı) olarak sepetinize eklemeniz gerekiyor. 

Comixology kullanıcıları tek seferde 150’den fazla ürünü sepetlerinde toplayamıyor. Yani Black Panther ve diğer ücretsiz serilere dijital olarak sahip olmak için birden fazla sefer yapmanız gerekebilir. 

Bu çizgi romanların ne yazık ki tamamı İngilizce olarak sunuluyor. Karakteri seviyor ancak çizgi romanlara nereden başlamanız gerektiğini bilmiyorsanız 2005 yılında başlayan Black Panther serisinin ilk 6 sayısındaki “Black Panther kim?” hikayesini, Marvel Knights bünyesindeki The Client’ı ve Jungle Action 6-18 arasında anlatılan Panther’s Rage’i okumak isteyebilirsiniz. 

Kaynak : https://mashable.com/article/black-panther-comixology-free-labor-day-weekend/
56
5
4
1
0
Emoji İle Tepki Ver
56
5
4
1
0