Netflix Dizilerini Telefona İndirme ve Çevrimdışı İzleme

3
1
1
1
0
Netflix’in uzun zamandır dört gözle beklediğimiz çevrimdışı izleme özelliği nihayet geldi. Artık uzun yolculuklarda kota derdi olmadan rahat dizi ve film keyfi bizleri bekliyor olacak!

Ülkemizde aktif olur olmaz fazlasıyla ilgi görmeye başlayan Netflix, sunduğu aylık ücret karşılığındaki başarılı Netflix Original seri ve filmlerinin yanı sıra dünyada popüler olan birçok dizi ve filmi, aynı zamanda da Türkiye’ye açılmasıyla yerli dizi ve filmleri de Netflix dünyasına katmayı başardı.

Şimdi ise uzunca bir süredir dört gözle beklediğimiz çevrimdışı modunu da aktif eden Netflix’te, artık mobil uygulamasından telefonunuza ya da tabletinize dilediğiniz diziyi ve filmi indirerek uçak, uzun araç yolculukları gibi bir uzun sürecek anlarda mobil verinizden hiç internet yemeden dizi ve film keyfi yaşatabilecek. Peki, bu özellik nasıl kullanılır? Nelere dikkat etmek gerekli? İşte gelin, önce nasıl kullanacağımızı, ardından ise ufak tüyolarımızdan bahsedelim;

Netflix’te Çevrimdışı Modu Nasıl Çalışır?

Eğer Netflix’in uygulaması mobil cihazınızda yüklü, aynı zamanda da versiyon 4.12.1 ya da üzeri ise zaten uygulamayı açtığınızda aşağıdaki gibi size artık indirebileceğinizi müjdeleyen uyarı çıkacak. Buradan “Find something to download”a tıklamanız halinde “Available for download” kategorisine geçerek, Narcos, House of Cards, Breaking Bad, Scream, The Conjuring, Stranger Things, The Crown gibi çok iyi yapımların olduğu listeden dilediğinizi seçebilirsiniz.

Ardından dilediğiniz bir diziye ya da filme geçtiğinizde ise aşağıdaki uyarıda olduğu gibi her bölümün yanında bir indirme işareti çıkıyor. Böylece dilediğiniz filmi ya da diziyi bu şekilde telefonunuza indirerek “Netflix and Chill” keyfinizi internet olmasa da katlayabiliyorsunuz.

İndirdiklerimi Nasıl Bulacağım, İzlediğimi Nasıl Sileceğim?

İstediğiniz dizi ve filmi indirdiniz, ardından artık yer tutmaması için silmeniz gerekli. Bu da kolay, Ana sayfada soldan açılır menüde bulunan “My Downloads” kısmından indirmiş olduğunuz dizi ve filmlere göz atabilir, sol üstte bulunan kalem ikonundan ise dilediğiniz diziyi ya da filmi silebilirsiniz.

Çevrimdışı Modunda Daha İyi Kalite İçin Nelere Dikkat Etmem Lazım?

Madem çevrimdışı modunda izleyeceksiniz, indirirken kaliteli olarak indirmenizde fayda var. Bu bağlamda sol üstteki menüden App Settings’e gelerek “Download Video Quality” bölümünü High yapmanız halinde artık filmler ve diziler telefonunuza 1080p, yani Full HD olarak indirilecek.

Aynı zamanda aynı bölümün üst tarafında bulunan “Cellular Data Usage” kısmını da Unlimited yaptığıma siz bakmayın, internet paketimin fazla olması ve biraz dizi manyağı olmam sebebiyle “Mobil ağda da izlesem kaliteli olsun” düşüncesiyle yapmıştım. Fatura sağlığınız için de onu tavsiye etmiyorum :)

3
1
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
1
1
1
0