OPPO Reno 12 Serisinin Yapay Zekâ Özellikleri Açıklandı: Fiyatına Değecek!

3
2
1
0
0
OPPO, yakın geçmişte piyasaya sürdüğü Reno 12 serisine sunulacak yapay zekâ özelliklerini açıkladı. Kullanıcılar, hemen her alanda yapay zekâdan güç alan özelliklere sahip olacaklar.

Çinli teknoloji şirketi OPPO, bundan birkaç ay önce duyurduğu "Reno 12" serisi ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Reno 12 serisine verilecek yapay zekâ özellikleri açıklandı. Kullanıcılar, hemen her alanda yapay zekâyı kullanabilecekler gibi görünüyor.

OPPO tarafından yapılan açıklamaya göre Reno 12 serisine gelecek yapay zekâ özellikleri, fotoğraf çekimlerinde, üretkenlikte, pil optimizasyonunda ve hatta bağlantı seçeneklerinde bile kendini gösterecek. Hâl böyle olunca kullanıcılara hiç fena olmayan bir deneyim sunulacak.

İşte OPPO Reno 12'nin yapay zekâ özellikleri

OPPO Reno 12 yapay zekâ özellikleri

OPPO Reno 12, en çok da kamera tarafındaki yapay zekâ özellikleriyle dikkat çekecek gibi görünüyor. Bu akıllı telefondaki özellikler, şöyle açıklandı:

  • AI Eraser 2.0: Bu özellik, bir fotoğrafın arka planında yer alan istenmeyen nesneleri otomatik olarak temizleyecek.
  • AI Best Face: En az üç kişinin bulunduğu fotoğraflarda kullanılabilecek özellik, kapalı gözlerin açık hâle getirilmesini sağlayacak.
  • AI Perfect Shot: Yine grup fotoğraflarıyla ilgili bir özellik. Bu özellik sayesinde fotoğraftaki yüzler, yapay zekâ ile daha iyi gösterilecek.
  • AI Smart Image Matting 2.0: Bir fotoğrafta bulunan insan veya hayvan figürlerinin kesilmesini sağlayacak. Ayrıca fotoğraflara arka plan ve emoji eklemeleri de yapılabilecek.
  • AI Studio: Bu özellik, çekilmiş bir fotoğrafın dijital avatar hâline getirilmesini sağlayacak. 

OPPO Reno 12

OPPO Reno 12, daha verimli bir kullanım için Google Gemini LLM'den güç alan bir dizi araca da sahip olacak. Bu bağlamda; metinlerin özetlenmesi, yazma yardımcısı ve gürültü engelleme algoritması kullanıcılara sunulacak.

Biraz daha teknik tarafa geçtiğimizde ise yapay zekânın bataryaya yardımcı olacağını da görüyoruz. Öyle ki OPPO Reno 12, her uygulamanın ihtiyaç duyacağı gücü tespit edecek ve buna göre çalışacak. Ayrıca kullanıcının şarj alışkanlıkları da öğrenilecek. Böylelikle bataryanın 4 yıl boyunca dayanabilmesi sağlanacak. Öte yandan; AI LinkBoost isimli bir özellik ile veri gecikmesi yüzde 25'e kadar düşürülecek.

OPPO Reno 12 ile ilgili detaylı bilgi için:

Kaynak : https://www.gizmochina.com/2024/06/30/oppo-reno-12-series-ai-features-explained/4/
3
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
0
0