Sosyal Medyada Kimseye Güvenmemeniz Gerektiğini Tekrar Hatırlatan 15 Fotoğraf

199
31
22
13
11
Sosyal medyada karşınıza etkileyici fotoğrafların çıktığı oldu mu? Cevabınız 'evet' olduysa bu büyüleyici fotoğrafların arka planlarını yazımızda bulabilirsiniz.

Sosyal medya platformlarının ortaya çıkmasıyla birlikte hayatımızın belirli kısımlarını arkadaş çevremizle paylaşmaya başladık. Hatta Instagrammer ya da YouTuber gibi kavramların çıkması ve bir çeşit meslek olmasıyla birlikte hayatının büyük bir kısmını paylaşarak bundan bir gelir elde eden insanlar da mevcut.

Herhangi bir sosyal medya platformunda paylaşım yaparken hepimiz farklı şekillerde fotoğraf çekip farklı fotoğraflar atıyoruz. Kimimiz ‘neyse o’ şeklinde paylaşımlar yaparken kimilerimiz de olduğundan ‘biraz’ daha iyi bir şekilde çıkmaya çalışıyor. Biz de bugünkü yazımızda daha iyi çıkmaya çalışanlar üzerine odaklanacağız.

Fotoğraf üzerinde oynamanın yanı sıra arka planını bilmediğimiz birçok çekim de bulunuyor. Biz de bu süreçleri anlatan ya da gerçeği gün yüzüne çıkaran fotoğrafları derledik.

Anlık ve doğal fotoğraf dediğiniz şey göründüğü ya da duyulduğu gibi olmayabilir.

Smaç basmak oldukça havalı olsa da açının fazlaca yanıltıcı olduğunu burada görebilirsiniz.

Sosyal medya hayatımızda öyle bir yere geldi ki yalnızca olduğumuzdan değil, yapabildiğimizden fazlasını da göstermeye başladık.

Tabii ki bunun içerisinde ulaşılması neredeyse imkansız güzellik standartları da mevcut. İyi ki Photoshop var…

Bir fotoğraf gördüğünüzde ‘Bunu nasıl çekmişler?’ dediğiniz olduysa böyle çekildiğini söyleyelim.

Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın olduğu gibi her başarılı Instagram sayfası olan kadının arkasında da bir erkek arkadaş bulunuyor.

Yazımızın başında da bahsettiğimiz gibi, hiçbirimiz spor yaparken manken gibi değiliz. Böyle görünmek de işi biraz ele veriyor.

Sosyal medyanın en büyük zorunluluklarından biri: Zengin görünmek.

Tabii ki bir de yalnız olanlarımız var ancak yaratıcı düşüncenin üstesinden gelemeyeceği şey yok.

Önce fotoğraf çekip sonra yiyenler, yemeğin ortasından da fotoğraf paylaşabilir misiniz?

İyi bir fotoğrafçı elindeki imkanlarla da bir sanat eseri ortaya koyabilir.

Bir de Freelancer olmak var. Ofise gitme zorunluluğunuz olmadığı için istediğiniz yerde çalışabilirsiniz. Örneğin bir plaj…

Lüks ve pahalı harcamaların revaçta olduğu bu zamanlarda terlik almak bile zor. Sağdaki terlik 210 dolarken soldaki terlik birazdan 210 dolar edecek.

Yaz tatilinin gelmesiyle birlikte tatile gidenleri takip etmeye başladık. Biz yine de her gördüğünüze inanmayın deriz.

Fotoğraftaki kadar havalı görünmese de sanatçının çabası takdire şayan.

Sosyal medya üzerinde gerçeği yansıtmayan ancak birçok kez gerçek olduğunu düşündüğümüz fotoğrafları derlediğimiz yazımızın sonuna geldik. Bu ve bunun gibi içerikler için bizi takipte kalın.

Kaynak : https://brightside.me/wonder-curiosities/23-hysterical-photos-that-show-why-we-cant-trust-anyone-on-social-media-759260/
199
31
22
13
11
Emoji İle Tepki Ver
199
31
22
13
11