Steam Hesabınız Kaç Para Ediyor? Bu Site ile Hesaplayabilirsiniz

73
20
13
5
2
Steam, birçok özelliği ve dönemsel olarak yaptığı indirimlerle internet dünyasındaki kullanıcılara kapılarını sonuna kadar açıyor. Steam hesap değerini merak eden kullanıcılar için güzel bir önerimiz var.

Özellikle oyun tutkunlarının vazgeçilmezi olan Steam platformu, sunduğu imkanlar ve indirimlerle birçok kullanıcıyı bünyesinde barındırıyor. Bu yazımızda sizlere Steam hesabını satmak isteyen kullanıcıların yarlanabileceği faydalı bir siteden bahsedeceğiz: Steam Database.

Steam Database sitesiyle birlikte satmak istediğiniz veya öğrenmek istediğiniz hesabın değerini TL, Euro, Dolar veya diğer para birimleri cinsinden ölçebileceksiniz. Steam hesap değeri öğrenme ve satış değeri hesaplaması yapabileceğiniz bir site olan Steam Database’i yakından tanıyalım.

Steam hesap değeri ölçme

Steam hesap değeri nasıl bulunur?

 • Adım #1: Buradan Steam Database sitesine giriş yapın.
 • Adım #2: Yukarıdaki menüden “Calculator” butonuna tıklayın.
  steam hesap değeri bulmak
 • Adım #3: Steam kullanıcı adınızı istenen şekilde işaretli alana girin ve Enter tuşuna basın.
  steam hesap değeri bulmak

Yukarıdaki işlemleri uyguladıktan sonra hesabınızın değerini seçtiğiniz para biriminde göreceksiniz. Steam hesap değeri öğrenme işlemini gerçekleştirdikten sonra Steam hesabınıza değer biçebileceksiniz ve hesabınızı satmak istediğinizde bunu kolayca hesaplayabileceksiniz.

Steam Database sitesi başka ne işimize yarar?

steam db ne işe yarar

Steam Database sitesi, kullanıcılara birçok istatistiği görebilme imkanı sunuyor. Steam’in bugüne kadar yaptığı tüm indirimleri tarihiyle beraber görüntüleyebilirsiniz. Bir oyunun oynanma istatistiklerini, fiyat istatistiklerini, güncel indirimdeki oyunları, yeni çıkmış oyunları, oyunları şu anda oynayan insanların sayısını, blog yazıları, oyun kartları satış işlemleri gibi faaliyetleri yürütebilir ve takip edebilirsiniz.

Blog yazılarının yer aldığı bölümden birçok şeye dair bilgi edinebilir, karşılaştığınız sıkıntılara ait çözümlerin yer aldığı sayfalara ulaşabilirsiniz. Güncellemelerin, haberlerin de yer aldığı bu sekme, site kullanıcılarına gelişmeleri bir an önce aktarıyor. Bu yönü, bize göre sitenin önemli artılarından bir tanesi.

Ayrıca Steam Database sitesi, sizlere yansıttığı Steam verilerini bizzat Steam uygulamasından aktarmakta olduğu için istatistiklerin tamamına yakınının gerçeği yansıtmakta olduğunu söyleyebiliriz.

İndirimli oyun paketleri (bundles) nasıl satın alabilirim?

 • Adım #1: Steam Database sitesine giriş yapın.
 • Adım #2: Yukarıdaki menülerden herhangi birinin üzerine tıklayarak menüyü genişletin.
 • Adım #3: Bundles’a tıklayın.
  steam bundles

İndirimde olan bir oyun ya da oyun içi kartları buradan indirimli şekilde satın alabilir ve indirim bittiğinde daha yüksek fiyata satabilir veya kendiniz kullanabilirsiniz. Steam Database’in öne çıkan özelliklerinden biri olan bu uygulama, birçok kullanıcıya güzel imkanlar sunuyor ve pazarı genişletiyor.

Steam hesabımı nasıl satabilirim?

steam hesap satmak

Steam Database sitesinden hesabınızın toplam değerini hesaplayın ve öğrenin. Değer biçme işlemi yaptığınız Steam hesabınızı, konuyla ilgili forumlarda, ilan sitelerinde satışa çıkartın ve alıcı aramaya başlayın. Ancak alıcıyı bulduktan sonra dikkat etmeniz gereken bazı hususlar elbette ki olacaktır. Bunlar; güvenilir bir ticaret için ücreti hesabı vermeden önce tahsis etme, güvenli bir aracı site kullanma sıradan ama önemli detaylar.

Steam hesabı para değerini yukarıda anlattığımız şekilde öğrendikten sonra yapacağınız tüm Steam içi ticari faaliyetlerde dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdik. Steam hesap değeri ölçme işleminin ardından tüm bunları gözeterek işlemler yapabilirsiniz.

Tüm bu hususlara ve tedbirlere dikkat ettikten sonra Steam kullanıcı hesabınızı satarak gelir elde edebilirsiniz. Ancak unutmayın ki alıcıya verdiğiniz yanlış bilgiler, Steam Database’in sunduğu özellikle karşınıza çıkabilir. Doğru bir ticaret için her iki tarafın da doğru hamlelerde bulunmasının elzem olduğunu unutmamalısınız.

Steam’de ülke değiştirip ucuza oyun almak mümkün mü?

Bazı kullanıcılar Steam’de VPN gibi farklı yollarla ülke değiştirip daha ucuza oyun satın alıp alınabileceği konusunu merak ediyorlar. Örneğin; lokasyonu Rusya’ya ayarlayarak orada daha ucuz olan bir oyunu satın almak gibi. Ancak bu konuda çeşitli tartışmalar olabileceği gibi bunu yapmak çoğu kullanıcı için imkansız. Bunun nedeni Steam’in yapılan VPN değişikliğini fark etmesi ve oyunu aktif hale getirmemesi.

Kullanıcı sözleşmesi gereği yukarıdaki yöntemi denediğiniz takdirde Steam’in hesabınıza uygulayabileceği yaptırımları göze alıyor olmalısınız. Steam, hesabınızı engelleyebilir, kapatabilir veya farklı yaptırımlar uygulayabilir. Biz bu yöntemi önermiyoruz. :)

Steam’deki en iyi ücretsiz oyunlar hangileri?

steam ücretsiz oyunlar

 • Yu-Gi-Oh! Duel Links
 • Counter Strike: Global Offensive
 • Warframe
 • Dota 2
 • Knight Online
 • NosTale
 • Destiny 2
 • SMITE
 • World of Tank Blitz
 • Team Fortress 2
 • Neverwinter

Steam'in kullanıcılarına sağladığı, ücretli ve ücretsiz oyunlar filtreleriyle arattığımız bazı özellikler kullanıcıların odak noktası olabilir. Bazıları harcama konusunda eli bolken bazılarıysa bu konuda hassas davranabilir. En önemlisiyse eğlenebileceğiniz, kaliteli zaman geçirmenize faydası olacak doğru oyunu bulmak olacaktır.

Her oyunseverin araştırdığı ve beklediği ücretsiz oyunlar arşivinde birçok oyun bulunur. Bunlardan en iyileriyse kullanıcı tercihlerine göre değişmekle beraber çok kişinin kullandığı oyunlardır. Steam’e göre hem ücretsiz olup hem de çok kişinin oynadığı oyunların başında listemizdeki oyunlar geliyor. Daha ayrıntılı bir arama için Steam’in resmi sitesindeki bu listeye buradan ulaşabilirsiniz.

En çok oynanan ve ücretsiz oyunları içinde barındıran bu listenin mevcut oyunlar içerisindeki yerini de öğrenebilirsiniz. En çok satılan ücretli ve ücretsiz oyunları kapsayan bu listeye ise buradan ulaşabilirsiniz.

Steam nasıl indirilir?

steam indirme

Steam, 2003 yılında Valve Corporation tarafından geliştirilen Windows, Linux ve Mac işletim sistemlerine uyumlu olan bir dijital dağıtım platformudur. Steam hesabı açmak ve Steam’i indirme işlemlerini ücretsiz olarak yapabilirsiniz. Steam uygulamasını ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz ve kurulumu yaptıktan sonra siz de fırsatlardan faydalanabilirsiniz.

Steam hesabımı nasıl silebilirim?

steam hesap silme

 • Adım #1: Steam’e giriş yaptıktan sonra sağ üstten “Hesap Detayları”na tıklayın.

  steam hesap sil
 • Adım #2: Karşınıza çıkan ekranı aşağı kaydırın ve “Steam hesabı sil” butonuna tıklayın.
 • Adım #3: Gelen ekrandaki bilgileri okuyun ve “Hesap silme işlemine devam edin” butonuna tıklayın.

  steam hesap silmek
 • Adım #4: İstenilen bilgileri girin ve “Gönder” butonuna tıklayın.

  steam hesap silmek

Daha önce oyun satın almadıysanız hesabınızı silme işleminiz direkt olarak gerçekleşecektir. Ancak oyun satın aldıysanız; gerekli bilgileri girdikten sonra talebiniz oluşturulacak ve Steam tarafından onaylandığı takdirde hesabınız silinecektir. Destek biriminin gönderdiği maile göre hesabınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 

73
20
13
5
2
Emoji İle Tepki Ver
73
20
13
5
2