• Anasayfa
  • Yaşam
  • Türkiye’nin En Değerli Markalaları Açıklandı

Sürpriz Sonuçların Yer Aldığı Türkiye’nin En Değerli Markaları Açıklandı

77
24
20
15
11
Brand Finance, 12. kez Türkiye'nin en değerli markalarının belirlendiği bir listeyi kamuoyu ile paylaştı. Zirvenin sahibi bir kez daha Türk Hava Yolları oldu.

1996 yılında kurulan Brand Finance, kuruluşlara tavsiyeler vererek kuruluş değerlerinin mümkün olan en yüksek seviyede olmasını amaçlayan bir organizasyondur. Bu yapı her dönem belirli verileri kamuoyu ile de paylaşır. Bu yıl 12. kez "Türkiye'nin En Değerli 100 Markası" listesini açıklayan Brand Finance, büyük markalarımızın değerlerini ortaya çıkarmış oldu. Açıklanan verilere göre ülkemizin en büyük 100 markasının değeri 19.8 milyar dolar olarak belirlendi. Dilerseniz lafı uzatmadan Türkiye'nin en değerli markalarına yakından bakalım.

Listenin ilk sırası tahmin edilebileceği gibi Türk Hava Yollarına ait.

Yıllardır hem Avrupa'da da en iyi şirketler arasında yer alan Türk Hava Yolları, 1 milyar 735 milyon dolarlık değeriyle listenin ilk sırasına oturmayı başarıyor. Bununla birlikte listenin ikinci sırasında ise ilk olarak 1863 yılında kurulan Memleket Sandıkları'nın devamı niteliğinde olan Ziraat Bankası bulunuyor. Kurulduğu günden beri kamu bankası olarak çalışmalarını sürdüren Ziraat Bankası'nın marka değeri 1 milyar 637 milyon dolar. Listenin üçüncü sırasında ise son günlerde isim değişikliği ile gündeme gelen Garanti Bankası yer alıyor. Garanti Bankası'nın marka değeri 1 milyar 344 milyon dolar olarak belirlenmiş durumda. Geçtiğimiz yıl açıklanan verilerde 2 ve 3. sıralarda bulunan Türk Telekom ve Turkcell, bu yıl sıralamalarını koruyamayarak bankaların gerisine düştüler.

İşte listenin detaylı ilk 10 sırası:

Listenin ilk on sıralaması yorumlandığında 3 markanın geçen seneki yerini koruyamadığı, 3 markanın listenin ilk sıralarına yükselmeyi başardığı ve 4 markanın yerini koruduğu görülebiliyor.

Listenin tamamını incelemek isterseniz aşağıda bulunan görseli inceleyebilirsiniz;

Kaynak : https://digitalage.com.tr/turkiyenin-en-degerli-markalari-belli-oldu-2/
77
24
20
15
11
Emoji İle Tepki Ver
77
24
20
15
11