The Elder Scroll Serisinin 25. Yılına Özel, Efsane Oyun Morrowind Ücretsiz Oldu

18
14
1
0
0
6. oyunu bir türlü gelmeyen The Elder Scrolls serisinin 3. oyunu Morrowind, bugüne özel geliştirici Bethesda'nın mağaza sayfasında ücretsiz.

Bir RPG efsanesi olan The Elder Scrolls 5: Skyrim’in önceki oyunlarından biri olan Morrowind, The Elder Scrolls serisinin 25. yıldönümü nedeniyle Bethesda’nın online mağazasında bugüne özel ücretsiz. Oyuna sahip olmanız için Bethesda’nın sitesinden üyelik açıp “TES25TH-MORROWIND” kodunu girmeniz gerekiyor.

The Elder Scrolls serisi, 1994 yılında Arena ile başladı. Serinin patlayışı ile serinin üçüncü oyunu olan The Elder Scrolls 3: Morrowind ile olmuştu. Volkanik bir ada olan Vvardenfell’de geçen oyun, oyunculara koyu tenli elflerin oluşturduğu Dunmer tarikatını tanıtmıştı.

Morrowind’in başarısı Bethesda’yı daha iyisini yapmaya zorladı ve bugün elimizde The Elder Scrolls 4: Oblivion ve The Elder Scrolls 5: Skyrim gibi efsaneleşen oyunlar mevcut. Hatta Skyrim öyle büyük bir başarı yakaladı ki, hala en popüler oyunlar listesinde başlarda ve en çok satan oyunlar listesinde de yüksek mevkilere sahip.

Bethesda, Morrowind’i ücretsiz olarak dağıtmasının yanı sıra The Elder Scrolls Online ve The Elder Scrolls: Legends’ta da oyunculara farklı hediyeler veriyor.

Kaynak : https://www.polygon.com/2019/3/25/18280778/morrowind-free-elder-scrolls-25th-anniversary
18
14
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
14
1
0
0