• Anasayfa
  • Sinema
  • Thor, Neden Yeni Marvel Filmleri İçin Bu Kadar Önemli?

Thor, Neden Yeni Marvel Filmlerinin En Önemli Karakteri Olacak?

57
30
4
3
3
Thor, tüm karakterlerle ilişkisi olan, güçlü ve uyumlu son karakter olarak Marvel'ın en önemli markası haline gelmiş durumda. Peki Endgame'de her zamankinden daha farklı izlediğimiz bu mitolojik karakter, geri kalan yeni Marvel filmleri için neden bu kadar önemli? Bir cevabımız var.

Başlıkta fark edemeyenler için bir kez daha tekrarlıyoruz; bu içerikte geçmiş Marvel filmleri ile ilgili fazlasıyla spoiler bulunmaktadır.

Avengers: Endgame ile birlikte Marvel Sinematik Evreni’nin 3. aşamasının sonuna geldik. 22 filmlik serinin finali, dünya çapında on milyonlarca seyirciye mutluluk, hüzün, heyecan gibi duyguları bir arada yaşatmayı başardı. Bununla birlikte Avengers: Endgame, ortaya büyük bir soru işareti bıraktı; şimdi ne olacak?

Spider-Man: Far From Home fragmanından da anladığımız kadarıyla Avengers: Endgame, MCU’nun tamamen sona ermesiyle sonuçlanmayacak. Evren, büyük bir değişime uğrasa da 4. aşamasıyla kaldığı yerden devam edecek. Peki Marvel Sinematik Evreni’nin 4. aşamasındaki kilit isim kim olacak? Elbette ki Thor.

Avengers: Endgame, orijinal Avengers üyelerinin vedasına sahne oldu. Iron-Man hayatını feda ederek evreni kurtardı. Captain America ise buza gömülmediği bir hayatı yeniden yaşayarak yaşlı bir adama dönüştü. Black Widow, ruh taşını alabilmek için hayatını feda etti. Hawkeye ya da yeni adıyla Ronin, yaşıyor ancak ailesinin yanına yönerek emekliye ayrıldığını söyleyebiliriz.

Bruce Banner, Hulk ile problemini çözmüş gibi görünüyor, artık savaş sahnelerinden çok laboratuvarlarda vakit geçireceğiniz söyleyebiliriz. Peki ya Thor?

Thor için kesin bir son verildiğini söyleyemeyiz. Orijinal Avengers takımının son üyesi, Valkyrie ile yaptığı konuşmada krallığı reddederek kendi hayatına devam edeceğini söyledi. Spider-Man: Far From Home’da ise karakterin Dünya’yı terk ettiğini öğrendik. Bu, Thor’un hala bir yerlerde aktif olarak savaşıyor olabileceğinin bir kanıtı.

Peki asıl konumuza gelecek olursak Thor, neden MCU’nun en kilit karakteri haline gelmiş durumda. Birinci neden, orijinal Avengers’ın savaşa hazır tek üyesi olması. İkinci neden ise Thor’un Stormbreaker’a sahip olması. Stormbreaker, inanılmaz güçlü bir silah olmasının yanı sıra Bifrost’u etkinleştirme yeteneğine sahip. Yani o balta ile evrenin herhangi bir yerine boyutsal bir geçiş gerçekleştirebilir.

Bu iki neden, Thor’un bir savaşın içine birden bire dalmasına neden olabilecek faktörler. Peki Thor, bir filmin içine neden bir anda dalabilir ve iyi bir şekilde uyum sağlayabilir? Thor, şu ana kadar Marvel Sinematik Evreni’ndeki neredeyse tüm karakterlerle karşı karşıya geldi ve onlarla iyi birer iletişim kurdu. Örneğin The Guardians of Galaxy 3 filminde Thor’u görmek kimseyi mutsuz etmeyecektir. (Star Lord hariç…)

Bununla birlikte Marvel, The Guardians of Galaxy 2 filminde Altın Irk ve Adam Warlock’u göstererek evrenin daha da genişleyeceğinin ipucunu zaten vermişti. Marvel’ın elinde kalan en büyük markası, yeni karakterlerin daha kolay benimsenmesi ve hikaye akışının hızlandırılması adına faydalı olabilir. Üstelik galaksiler arası bir savaşta Ragnarok filminde gücüne tam olarak kavuşan bir Thor’un etkileyici bir rol üstlenebileceği aşikar.

Sonuç olarak Thor, hem Asgard'ın en güçlü silahı olan ve farklı diyarlar arasında seyahat etmesine imkan tanıyan Stormbreaker'a sahip olduğu için, hem Marvel'ın neredeyse tüm karakterleri ile iyi bir ilişkiye sahip olduğu için hem de orijinal Avengers'ın son üyesi olduğu için Marvel'ın gelecek filmlerinde seyirciyi çekmek için en büyük kozu olacak.

Kaynak : https://www.digitaltrends.com/movies/avengers-endgame-thor-marvel-cinematic-universe-phase-4/
57
30
4
3
3
Emoji İle Tepki Ver
57
30
4
3
3