Piksel Piksel Ekranda Eğlencenin Dibine Vuracağınız Futbol Oyunu Tiny Football'un Çıkış Tarihi Belli Oldu [Video]

3
2
1
1
0
Önümüzdeki haftalarda yeni bir futbol oyunu piyasaya sürülecek. "Tiny Football" isimli bu oyun, eFootball ve FIFA gibi oyunlardan çok uzak olsa da piksel piksel grafikleriyle sizi 90'lı yıllara götürmeyi ve keyif almanızı garanti ediyor.

1980'li yılların başından beri sektörün içerisinde olan ve Civilization ile Falcon gibi efsaneleşmiş oyunların arkasındaki ekip olarak bilinen MicroProse, bir süredir yeni bir oyun üzerinde çalışmalarını sürdürüyordu. "Tiny Football" olarak isimlendirilen bu oyun, temelinde bir futbol oyunu inşa edildi ancak eFootball ve FIFA serilerine kıyasla oldukça farklı. Gelin hep birlikte bu oyuna yakından bakalım.

15 Kasım 2022 itibarıyla Steam üzerinden erken erişime açılacak Tiny Football, tüm oyunseveleri 90'lı yıllara götürecek. Zira oyunun grafikleri, artık tarihin tozlu raflarına kaldırılan atariler için tasarlanan oyunlara benziyor. Ancak bu sizi aldatmasın; oyunun içine çeken eğlenceli bir yanı var. Geçtiğimiz saatlerde yayınlanan fragman, oyun neler sunabileceğini tam anlamıyla gözler önüne seriyor.

Arkadaşlarınızla saatler boyunca eğleneceksiniz!

Tiny Football

Tiny Football, tek veya çok oyunculu oyun modlarına sahip olacak. Böylelikle kullanıcılar; 64 takımdan bir tanesini seçerek isterse tek başına, isterse de arkadaşlarıyla birlikte oyun oynayabilecekler. Bu arada; söz konusu 64 takım arasında hem kulüplerin hem de bazı ülkelerin milli takımlarının bulunduğunu belirtelim. 

Oyunda futbolun tüm dinamiklerine yer veriliyor. Bu bağlamda; fauller, penaltılar, serbest vuruşlar ve gol sevinçleri gibi aklınıza gelebilecek her türlü futbol öğesi, Tiny Football'da mevcut. Yukarıdaki GIF, oyundaki gol sevinçlerinin bile bir emeğin ürünü olarak karşımıza çıktığını gözler önüne seriyor.

Tiny Football sistem gereksinimleri:

Minimum:

İşlemci Intel Core i3
Bellek 2 GB RAM
Depolama 200 MB
İşletim Sistemi Windows 7 ve üzeri

Yukarıdaki tabloda da görebileceğiniz üzere; Tiny Football bilgisayarınızı yoracak bir oyun değil. Herhangi bir ekran kartına bile ihtiyaç duymayan oyun, tüm bilgisayarların çalıştırabileceği bir yapım.

Tiny Football oyunu

Tiny Football fiyatı:

MicroProse'un 15 Kasım 2022'de erken erişime açılacak futbol oyununun fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak oyunun her oyuncunun rahatlıkla satın alabileceği bir fiyatta olması bekleniyor. Tiny Football Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Tiny Football için hazırlanan fragman:

3
2
1
1
0
Emoji İle Tepki Ver
3
2
1
1
0