Merakla Beklenen God of War: Ragnarök, Çıkışına Sayılı Günler Kala Sızdırıldı: Spoilerlara Dikkat!

8
3
2
0
0
9 Kasım'da çıkış yapacak God of War: Ragnarök, çıkışından yaklaşık iki hafta önce sızdırıldı. Geliştirici Santa Monica Studio da oyunu bekleyenleri spoilerlar konusunda uyardı.

Son yılların en çok merak edilen oyunlarından biri olan God of War: Ragnarök’ün çıkışına artık sayılı günler kaldı. 2018’de çıkan oyunun devamı niteliğinde olan yapım, oyunseverler tarafından büyük bir heyecanla bekleniyor.

Ancak Sony bünyesinde faaliyet gösteren geliştirici şirket Santa Monica Studio’dan gelen bilgiler, oyunun çıkışına yaklaşık iki hafta kala sızdığını gösterdi. Şirketten oyun yönetmeni Cory Balrog, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımda God of War: Ragnarök’ün bazı fiziksel kopyalarının erken satışa çıktığını ifade etti.

Santa Monica Studio, oyunu bekleyenlerin spoilerlar konusunda dikkatli olmasını önerdi

Yakın zamanda paylaşımda Balrog, “Bir satıcı, piyasaya sürülmeden yaklaşık iki hafta önce oyunu satmaya başladı. Bu çok büyük bir hayal kırıklığı” ifadelerini kullandı. Ünlü isim, spoiler ihtimali nedeniyle kullanıcılardan özür diledi.

Bunun dışında Santa Monica Studio da dün konuya ilişkin resmi bir açıklama yaptı. Açıklamada artık internet ortamlarında God of War: Ragnarök’e dair spoilerların bulunduğu, bu nedenle de oyunu bekleyenlerin dikkatli olması gerektiği vurgulandı. Stüdyo ayrıca kullanıcıların sosyal medyada bazı anahtar kelimeleri sessize alarak spoilerlardan kaçınmasını önerirken, sızıntı nedeniyle oyuna erken erişen kişilerin de bu konuda dikkatli olmasını ve oyun ile ilgili bir şey paylaşmamasını talep etti.

Yaşanan olay, heyecanla beklenen God of War: Ragnarök’ün ilk sızıntısı değil. Bu ay içinde bir Twitter kullanıcısı da oyuna erken erişmeyi başarmıştı. Kullanıcı, hesabından yapımın ilk birkaç saatine ait ekran görüntüleri paylaşmıştı.

Eğer siz de çıkışını bekleyenlerden ve spoiler görmek istemeyenlerdenseniz sosyal medyadaki bu konuya ait içeriklerden birkaç hafta uzak durmanızda fayda var. God of War: Ragnarök, 9 Kasım 2022 tarihinde piyasaya sürülecek. Ön siparişe açılan oyunun PlayStation fiyatı ise 799 TL.

Kaynak : https://www.polygon.com/23432596/god-of-war-ragnarok-leaks-spoilers-retail-copy
8
3
2
0
0
Emoji İle Tepki Ver
8
3
2
0
0