Vatandaşlara, "Türkiye'nin En Büyük Sorunu Nedir?" Diye Soruldu: İşte Çarpıcı Ama Şaşırtmayan Sonuçlar!

17
2
1
0
0
26 ilde 2.000 kişinin katılımıyla Türkiye'nin en büyük sorunlarının ne olduğu araştırıldı. Yapılan araştırma, çarpıcı olsa da şaşırtmayan sonuçları ortaya koydu. Katılımcıların yarısından fazlası, hayat pahalılığından şikâyetçi.

ASAL Araştırma, geçtiğimiz ay toplumumuzla ilgili önemli bir araştırma gerçekleştirdi. Şirket, bu araştırma kapsamında "Türkiye'nin en önemli sorunu nedir?" şeklinde bir soru yöneltti. 2.000 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen araştırma, çarpıcı ancak şaşırtmayan sonuçlar ortaya koydu. 

Yapılan araştırmaya göre Türkiye'nin bir numaralı problemi, hayat pahalılığı olarak karşımıza çıktı. Bunu mülteciler ile adaletsizlik takip etti. Araştırmaya katılanların yüzde 2,4'ü ise Türkiye'nin bir sorunu olmadığına inanıyordu. Gelin o araştırmanın detaylı sonuçlarına bakalım.

İşte Türkiye'nin en önemli sorunları:

Türkiye'nin en önemli sorunu

Yapılan araştırma katılan vatandaşların yüzde 65,3'ü, hayat pahalılığının Türkiye'nin en büyük sorunu olduğunu söyledi. Bunu yüzde 6 ile mülteciler, yüzde 4,7 ile adaletsizlik, yüzde 4,3 ile işsizlik ve yüzde 4 ile de eğitim takip etti. Katılımcıların yüzde 3'ünün cevap vermediği soruda güvenlik diyenlerin oranı yüzde 3,6, deprem diyenlerin oranı yüzde 1,2, Kürt sorunu diyenlerin oranı ise yüzde 1 olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Peki siz bu konuda neler düşünüyorsunuz? Size göre Türkiye'nin en büyük sorunu nedir?

Kaynak : https://x.com/AsalArastirma/status/1796634906195309010
17
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
17
2
1
0
0