Türkiye'de Geçirdiği Estetik Operasyonla 30 Yıl Gençleşerek Dünyada Gündem Olan Turistin Aslında Türk Olduğu Ortaya Çıktı! Görüntüler Sahteymiş

18
3
1
0
0
Türkiye'de geçirdiği operasyonla yüzü tamamen değişen bir adamın görüntüleri sosyal medyada gündem olmuştu. Görüntülerin sahte olduğu, "Michael" denen adamın aslında Engin Demir isimli bir Türk olduğu ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’de Estemed İstanbul isimli bir firma tarafından yapıldığı iddia edilen bir estetik operasyon, dünya çapında sosyal medyanın gündemine oturmuştu. Bizim de sizlerle paylaştığımız bu olayda, isminin Michael olduğu iddia edilen bir adamın birden fazla operasyon geçirerek yüzünün tamamen değiştiği görülmüştü.

Ancak bu paylaşım gündem olduktan kısa süre sonra kaldırılmıştı. Şimdi ise Michael olarak sosyal medyada yayılan kişinin kendisinden açıklama geldi. Röportajda değişimin tamamen yalan olduğu ortaya çıktı.

“Michael” denen kişinin Engin Demir isimli, küçük bir burun ameliyatı geçiren bir Türk olduğu ortaya çıktı

*Videoyu görüntüleyemiyorsanız buradaki bağlantıya tıklayın.

Yukarıdan ulaşabileceğiniz videodan da gördüğünüz üzere bu kişi Michael falan değilmiş. Onun yerine  gerçek ismi Engin Demir olan bir Türk vatandaşıymış. Fotoğrafları görünce şok olduğunu belirten Demir, söylenen operasyonları geçirmediğini, sadece 4 yıl önce bir küçük burun ameliyatı olduğunu aktardı.

Ekol TV’ye röportaj veren Demir, kendisine iftira atıldığını ve sürekli mesajlar aldığını durumdan bıktığını da aktardı. Demir, fotoğrafının sosyal medyada yayılmasının ardından şikâyetçi olduğunu ve yasal yollara başvurduğunu ifade etti.

Yaşanan bu olay, sosyal medyada her şeye güvenmemek gerektiğinin en iyi örneği. Yalan yanlış bilgiler, kısa sürede herkes tarafından gerçek sanılıp yayılabiliyor. Firmaların bu tarz sahte içerikleri reklam amacıyla kullanması da bu durumu daha da kötüleştiriyor.

Gündem olan değişim fotoğrafı buydu:

18
3
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
18
3
1
0
0