Twitter’da Mavi Tiki Ücretli Yapacak Blue Aboneliği Belli Ülkelerde Kullanıma Sunuldu: Elon Musk, Kullanıcıları Sevindirecek Bir Özelliğin de Geleceğini Duyurdu

7
3
0
0
0
Elon Musk’ın herkesin mavi tike sahip olabilmesine olanak sağlayacak olan 8 dolarlık abonelik sistemi Twitter Blue, bazı ülkelerde iOS uygulamasına geldi. Musk, kullanışlı bir özelliğin de uygulamaya ekleneceğini duyurdu.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasının ardından gelen süreçte en çok konuşulan konu, kendisinin sürekli getireceğini söylediği 8 dolarlık Twitter Blue aboneliği sistemi. Bu sistem sayesinde doğrulanmış kişi olmak (mavi tik almak) için aylık 8 dolar ödemeniz gerekiyor.

Gelen haberlere göre bu özellik, bazı ülkelerde Twitter’ın iOS uygulamasına güncelleme ile gelmiş durumda. Ayrıca Elon Musk’ın dediğine göre kullanıcıları sevindirecek bir özellik de Twitter’a gelecek. Gelin bütün detaylara teker teker bakalım.

Twitter Blue, bazı ülkelerde kullanıma açıldı

Twitter’da çalışan bir üretim müdürü olan Esther Crawford, Twitter Blue’nun ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık olmak üzere bazı ülkelerde iOS uygulamasına getirildiğini ancak henüz abonelik sisteminin kullanıma açılmadığını belirtti. Henüz kullanıma açılmamış olmasının sebebi ise özelliğin hala test aşamasında olmasıymış.

Yukarıda paylaştığımız Twitter’In iOS güncelleme notlarında da görebileceğiniz gibi uygulamaya eklenen Blue özelliğinin yanı sıra yakın zamanda gelecek olan daha az reklam, daha uzun video paylaşma ve gönderi önceliği gibi özelliklerden de bahsediliyor.

Twitter Blue Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Şu anda ABD, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda ve Birleşik Krallık’ta kullanıma açılan Twitter Blue özelliği, Esther Crawford’un açıklamalarına göre çok yakın bir zamanda Avrupa’da kullanıma açılacak. Bu bağlamda Türkiye için de yakın bir zamanda Twitter Blue özelliğinin kullanıma sunulmasını bekleyebiliriz.

Elon Musk, Tweet Longer’lara son verecek yeni özelliği duyurdu

Twitter’da bildiğiniz gibi paylaşacağınız gönderilerde bir karakter limiti var ve bu şu anda 280 karakter. Bu sebeple otoriteler, önemli insanlar veya ünlüler bir çeşit açıklama yapacakları zaman ya Tweet Longer’a başvuruyorlar, ya telefonlarından not defterine yazıp ekran görüntüsü alıyorlar ya da bir flood başlatıyorlar.

Elon Musk’ın duyurusuna göre artık buna gerek kalmayacak zira Tweet’lerinize uzun yazılar ekleme özelliği gelecek.

Siz bütün bu değişiklikler ve yenilikler hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Kaynak : https://www.theverge.com/2022/11/5/23442149/twitter-blue-checkmark-ios-update-elon-musk
7
3
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
7
3
0
0
0