Twitter'a Video İndirme Seçeneği ile Resim İçinde Resim Modu Geliyor!

5
1
0
0
0
Twitter'ın video izleme deneyimini iyileştirecek iki yeni özelliği ortaya çıktı. Bu özelliklerden ilki, resim içinde resim. İkincisi ise video indirme seçeneği. Özellikler, çok yakında tüm Twitter kullanıcılarına ulaşacak.

Dünyanın en popüler mikroblog platformu Twitter, kullanıcı deneyimini iyileştirecek iki yeni özellikle karşımızda. Bu yeni özellikler, en çok da Twitter'da video izlemeyi seven kullanıcıları ilgilendiriyor. Gelin hep birlikte, Twitter'daki yeni özelliklere yakından bakalım.

Twitter'daki özelliklerden ilki, resim içinde resim modu. Bu özelliği bilirsiniz; bir uygulamada aynı anda hem video izleyebilir hem de uygulamadaki diğer sayfalara göz atabilirsiniz. İşte bu özellik, an itibarıyla pek çok Twitter kullanıcısına ulaşmış durumda. Oldukça basit bir kullanıma sahip olan özellik sayesinde bir yandan video izlerken, diğer yandan tweet okuyabileceksiniz.

Twitter'ın resim içinde resim özelliği işte böyle görünüyor

Twitter'ın resim içinde resim özelliğini kullanmak isteyenlerin, videoyu açtıktan sonra Android'de sağ üst, iOS'ta ise sağ alt kısımda bulunan küçültme butonuna dokunmaları gerekiyor. Bunu yaptıktan sonra söz konusu video ile ilgili yorumları okuyabilir ya da akış sayfasına dönebilirsiniz.

Twitter'daki videoları dilediğiniz gibi indirebileceksiniz!

Twitter

Twitter'da görülen bir diğer özellik ise video indirme olarak karşımıza çıktı. Şimdilik bazı kullanıcıların test edebildiği bu özellik, video seçenekleri bölümüne "Videoyu indir" şeklinde yeni bir buton ekleyecek. Bu butona dokunan kullanıcı, Twitter'da izlediği bir videoyu akıllı telefon veya tabletine indirebilecek. Her iki özelliğin de tüm kullanıcılara ne zaman ulaşacağı şimdilik bilinmiyor.

Kaynak : https://www.socialmediatoday.com/news/twitter-adds-picture-in-picture-video-playback-tests-new-video-download-op/651397/
5
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
5
1
0
0
0