Eminem'in Spotify Hesabına Türkçe Şarkı Eklendi: Kıvır (Boşveriver)

50
3
1
1
1
Ünlü rapçi Eminem'in Spotify hesabı, son bir günü aşkın süredir kendisine ait olmayan Türkçe bir şarkıya yer veriyor. Şarkı, Türkiye hem de dünyada eğlenceli tepkiler gelmesine neden oldu.

2000’i yılların başında rap dünyasındaki tüm algıları yerle bir eden ve büyük bir başarıya ulaşan Eminem, bugün kendi Spotify sayfasına girdiğinde şaşıp kalacağı bir manzarayla karşılaştı. Zira sanatçının Spotify profilinde bulunan single ve EP’lerin listelendiği bölümde bir Türk’ün, Eminem'in tarzına fazlasıyla uzak türden şarkısı yer alıyordu.

Eminem’in Spotify listesini ziyaret eden pek çok kişi, rap sanatçısıyla aynı adı taşıyan Türk Eminem’in ‘Kıvır (Boşveriver)’ şarkısıyla karşılaştı. Henüz yeni yayınlanan şarkının Eminem’in profiline nasıl girdiği henüz net olarak bilinmezken durum Eminem hayranları tarafından da anında görüldü. İşin daha da garip yanı, şarkı bir günden uzun süredir Eminem’in profilinde listelenmeye devam ediyor.

Karşınızda Eminem’in(!) yeni single’ı: Kıvır

eminem kıvır

Eminem’in son albümleriyle topladığı olumsuz eleştirilerin ardından bir anda tür değiştirmiş olabileceğini düşündürten bu gelişme, Reddit ve Twitter’da da pek çok kullanıcı tarafından paylaşıldı. Bu garip duruma gelen tepkilerden bazıları şu şekildeydi:

spotify eminem

spotify eminem

spotify eminem

spotify eminem

spotify eminem

spotify eminem

Peki Kıvır, neden Eminem’in profilinde yer alıyor?

Her iki Eminem’i de etkileyen bu durum aslında Spotify sanatçıları arasında çok yaygın bir şekilde görülüyor. Bu sorunun kaynağıysa ne plak şirketlerine ne de aracılara bağlı durumda. Sorun, Spotify’ın aslında iyi olan bir özelliğinden, sanatçıların aynı isme sahip olmasına izin vermesinden kaynaklanıyor.

Sorunla karşılaşan sanatçıların yapması gereken şey ise kendi plak şirketlerine, stüdyolarına, aracılarına ya da Spotify’a ulaşmak ve sorunu bildirmekten ibaret. Bu sürecin devamı, doğrudan Spotify’ın elinde oluyor.

50
3
1
1
1
Emoji İle Tepki Ver
50
3
1
1
1