WhatsApp, Android’den iPhone 14’e Nasıl Taşınır?

4
2
1
0
0
Apple, iPhone 14 ailesini dünya genelinde ön siparişe açtı. Yani tüketiciler, çok yakın bir gelecekte bu akıllı telefonlara ulaşmış olacaklar. Ancak bekleme süreci devam ederken önemli bir soru var. WhatsApp Android’den iPhone 14’e nasıl taşınır? İşte iPhone 14’e geçecek kullanıcıların merak ettikleri o sorunun cevabı…

ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi telefonları iPhone 14, geçtiğimiz günler itibarıyla Türkiye’de ön siparişe açıldı. Tüketiciler, an itibarıyla bu akıllı telefon için sipariş geçip, telefonu satın alan ilk isimler arasında yer alabiliyorlar. Ancak özellikle de Android telefon sahipleri, iPhone 14’e geçiş yapmadan önce bir hususu fazlasıyla merak ediyorlar. Bu husus, WhatsApp’ın Android’den iPhone 14’e nasıl taşınacağı. Şimdi sizlerle, bu konuyu masaya yatıracak ve açıklık getireceğiz.

WhatsApp’ın Android’den iPhone 14’e taşınması konusu, pek çok kullanıcı için kritik önem arz ediyor. Zira WhatsApp, dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması ve bu uygulamadaki veriler, artık pek çoğumuz için vaz geçemeyeceğimiz düzeyde önemli. Ancak işletim sistemi değiştiğinde, WhatsApp’ın aktarılması pek de kolay olmuyor. Ancak bu içeriği okuduktan sonra, WhatsApp’ı hiçbir verinizi kaybetmeden ve oldukça hızlı bir şekilde Android’den iPhone 14’e taşıyabileceksiniz. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmayalım ve detaylara geçelim.

WhatsApp, Android’den iPhone 14’e nasıl taşınır?

WhatsApp Android iOS taşıma

Açık konuşmak gerekirse WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımak için kullanabileceğiniz birden çok yöntem var. Bunlardan bir tanesi, Apple tarafından yayınlanan iOS’e Taşı isimli uygulama. Kısa bir süre önce mesaj taşıma özelliğine de kavuşan özellik, WhatsApp mesajlarının Android’den iOS’a taşınmasına imkan tanıyor. Ancak bu uygulamanın ciddi bir sorunu var. Öyle ki bu uygulamanın aktif olarak kullanılabilmesi için iPhone’un yeni kurulmuş ya da sıfırlanmış olması gerekiyor. Aksi takdirde, uygulamayı kullanamıyorsunuz.

Bir iPhone’un yeni kurulmuş veya sıfırlanmış olması demek, o iPhone’daki tüm verilerin silinmesi anlamına geliyor. Eğer iOS’e Taşı uygulamasını kullanmayı tercih ederseniz, bu kez yeni iPhone’unuzda önceden yaptığınız her şeyi silmek zorunda kalacaksınız. Bu da ekstra iş yükü demek. Biz ise böyle bir iş yüküne maruz kalmadan WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımanızı sağlayacak bir uygulamadan bahsedeceğiz. Bu uygulama, Tenorshare iCareFone Transfer olarak isimlendiriliyor ve tonla önemli özellik sunuyor. Gelin hep birlikte bu uygulamayı irdeleyelim.

Tenorshare iCareFone Transfer nedir ve nasıl kullanılır?

Whatsapp taşıma

Tenorshare iCareFone Transfer, WhatsApp’taki verilerinizi hiçbir veri kaybı yaşamadan iPhone 14 veya daha eski iPhone modellerine taşıyabileceğiniz bir yazılım. WhatsApp’ın orijinal sürümüne ek olarak WhatsApp Business ve hatta GBWhatsApp gibi gayriresmi WhatsApp uygulamalarını da destekleyen Tenorshare iCareFone Transfer, tüm bu işlemleri zahmetsiz bir şekilde gerçekleştiriyor oluşu nedeniyle de ilgi görüyor. Gelin önce bu uygulamanın öne çıkan özelliklerine bakalım sonra da Tenorshare iCareFone Transfer’i nasıl kullanacağınızı adım adım açıklayalım.

WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımak için kullanabileceğiniz Tenorshare iCareFone Transfer, aslında bundan çok daha fazlasını sunuyor. Öyle ki bu uygulama, çift yönlü olarak çalışıyor. Yani isterseniz Android’den iOS’a, isterseniz de iOS’tan Android’e taşıma yapabiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulamayı kullanarak WhatsApp ve WhatsApp Business için yedekler oluşturabilir, bu yedekleri Windows ve macOS tabanlı bilgisayarlarda güvenle saklayabilirsiniz. Tüm bunlara ek olarak, Tenorshare iCareFone Transfer’i PC’niz olmadığı zaman, iCareFone Transfer to iPhone isimli mobil uygulama aracılığıyla da kullanabiliyorsunuz.

Whatsapp

Tenorshare iCareFone Transfer’i kullanarak yedeklediğiniz WhatsApp verilerini, istediğiniz zaman istediğiniz bir cihaza geri yükleyebiliyorsunuz. Uygulamanın bu özelliğini kullanırken de hiçbir veri kaybı yaşamıyorsunuz. Ancak uygulamanın dikkat çeken özellikleri bunlardan ibaret değil. Öyle ki Tenorshare iCareFone Transfer ile WhatsApp’taki mesaj ve bağlantıları HTML formatına dönüştürüp, dışa aktarabilirsiniz. Dakikalar içerisinde gerçekleştirilen bu işlem ile WhatsApp’taki mesaj ve bağlantılara başka bir kaynaktan da ulaşabilirsiniz.

Haberimizin başında, WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımak için iOS’e Taşı uygulamasını da kullanabileceğinizden bahsetmiştik. Peki orijinal bir uygulama varken neden Tenorshare iCareFone Transfer’i de tavsiye ediyoruz? Tenorshare iCareFone Transfer, taşıma işlemini 6 ila 10 dakika aralığında gerçekleştirebiliyor. Üstelik uygulamanın başarı oranı yüzde 99 seviyelerinde. Ayrıca Tenorshare iCareFone Transfer’i tüm WhatsApp ve işletim sistemi sürümleri için kullanabilirken iOS’e Taşı’yı ise Android 5 veya üstü iOS 15.5 veya üstü işletim sistemleriyle kullanıyorsunuz. 

Whatsapp taşıma android ios

iOS’e Taşı uygulamasının önemli bir eksiği var. Bu uygulamayı kullanırken hangi verilerin aktarılacağını seçemiyorsunuz. Yani Android telefonda yer alan tüm veriler, olduğu gibi iPhone’a aktarılıyor. Ancak Tenorshare iCareFone Transfer’de bu durum biraz daha farklı. Örneğin isterseniz yalnızca medya dosyalarını, isterseniz de sadece mesajları taşıma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Öte yandan; iOS’e Taşı’yı sadece aynı telefon numaraları için kullanırken, Tenorshare iCareFone Transfer’i ise farklı telefon numaraları için de kullanabilirsiniz.

Tenorshare iCareFone Transfer ile WhatsApp Android’den iPhone 14’e nasıl taşınır?

 • Adım #1: Tenorshare iCareFone Transfer’i indirin ve çalıştırın.
 • Adım #2: Android telefonunuzdaki WhatsApp için yedek oluşturun.
 • Adım #3: WhatsApp için doğrulama işlemini gerçekleştirin.
 • Adım #4: iPhone 14’e aktaracağınız WhatsApp verilerini seçin.
 • Adım #5: Verileri iPhone 14’e aktarın.

Eğer yukarıda kısaca bahsettiğimiz, aşağıda ise tüm detaylarıyla anlatacağımız adımları doğru bir şekilde uygularsanız, WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e sorunsuz bir şekilde taşıyabilirsiniz. Bu arada; yukarıdaki bölümün karmaşık gibi göründüğüne bakmayın. Tüm işlemlerin birkaç dakikada tamamlanacağına emin olabilirsiniz.

Tenorshare iCareFone Transfer’i nasıl kullanacağınızı gözlerinizle görmek isterseniz:

Adım #1: Tenorshare iCareFone Transfer’i indirin ve çalıştırın

icarefone transfer

WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımak için öncelikli olarak Tenorshare iCareFone Transfer’i indirmeniz ve çalıştırmanız gerekiyor. Burada bulunan bağlantıyı kullanarak indirebileceğiniz uygulama, birkaç adımlık kurulumun ardından çalışıyor. Karşılaşacağınız ilk sayfayı yukarıda, sizler için paylaştık.

Adım #2: Android telefonunuzdaki WhatsApp için yedek oluşturun

Whatsapp

İkinci aşamada öncelikle hem Android telefonun hem de iPhone 14’ün PC’ye bağlamanız gerekiyor. Bu işlemi tamamladıktan sonra da kaynak telefondan yedek oluşturmalısınız. Ekranda yer alan Backup butonunu kullanarak yedekleme için gerekli olan bölüme ulaşabilirsiniz. Bu noktada uygulamada göreceğiniz yönergeleri uygulayın ve WhatsApp yedeğini birkaç dakika içerisinde oluşturun.

Adım #3: WhatsApp için doğrulama işlemini gerçekleştirin

iphone whatsapp taşıma

WhatsApp yedeğini oluşturduktan sonra, telefon numarasını doğrulamanız gerekiyor. Uygulama sizi zaten yukarıda gördüğünüz sayfaya yönlendirecek. Bu sayfada yapmanız gereken tek şey telefon numaranızı girmek ve WhatsApp hesabınızı doğrulamak. Bu işlem, bir telefona WhatsApp yüklendiğinde yapılan doğrulama işlemiyle aynıdır. Girdiğiniz numaranın doğru ve aktif olduğundan emin olun yeterli. Telefona gelecek SMS’i Tenorshare iCareFone Transfer’e girip doğrulamayı yaptıktan sonra WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımak için önemli bir aşamayı daha başarılı bir şekilde tamamlamış olacaksınız.

Adım #4: iPhone 14’e aktaracağınız WhatsApp verilerini seçin

icarefone

İçeriğimizin önceki bölümlerinde, Tenorshare iCareFone Transfer’in iOS’e Taşı’dan farklı olarak taşınacak veriler için kategori seçimi yapabileceğinizden bahsetmiştik. İşte şu an o aşamaya gelmiş bulunuyoruz. Bu aşamada hangi verileri taşımak istediğinizi seçmeniz gerekiyor. İsterseniz tüm veri türlerini seçebileceğiniz gibi isterseniz de videoları ve dokümanları alırken ses kayıtlarını taşımamayı tercih edebilirsiniz. Burada tamamen sizin tercihinize bağlı işlem yapacaksınız.

Adım #5: Verileri iPhone 14’e aktarın

whatsapp mesajı taşıma

Dördüncü adımı da başarılı bir şekilde tamamladıktan sonra, beşinci ve son aşama için hazırsınız demektir. Aslına bakacak olursak en basit aşamaya gelmiş olduğunuzu söyleyebiliriz. Öyle ki Tenorshare iCareFone Transfer, iPhone 14’teki Bul hizmetini kapatmanızı isteyecek. Bunu yaptıktan sonra da transfer işlemi başlayacak. Dakikalar içerisinde de WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımış olacaksınız.

Tenorshare iCareFone Transfer ile yapmanız gerekenler işte bu kadar. Eğer yapamadığınız bir yer olursa buradaki bağlantıya da göz atabilirsiniz. Peki iOS’e Taşı uygulaması ile WhatsApp’ı taşımak daha mı kolaydı? Gelin kısaca o uygulamayı kullanmanız durumunda sizleri nelerin beklediğine bakalım.

iOS’e Taşı ile WhatsApp mesajlarını Android’den iOS’a taşıma

 • Adım #1: Her iki telefonu da aynı ağa bağlayın.
 • Adım #2: Android telefonunuzdan iOS'e Taşı uygulamasını açın.
 • Adım #3: iPhone'da gösterilecek kodu, Android telefonda istenen yere yazın ve onay verin.
 • Adım #4: "Veri Aktar" menüsünde WhatsApp'ı seçin.
 • Adım #5: WhatsApp verilerinizin yedeklenmesini bekleyin.
 • Adım #6: Yedeklenen verilerin iPhone'a aktarılmasını bekleyin.
 • Adım #7: iPhone'a WhatsApp'ı yükleyin.
 • Adım #8: Mevcut telefon numaranızı kullanarak iPhone'da oturum açın.
 • Adım #9: İşlemlerin tamamlanmasını bekleyin.

Bu içeriğimizde, WhatsApp’ı Android’den iPhone 14’e taşımak için neler yapabileceğinize hep birlikte baktık ve bu işlemin Tenorshare iCareFone Transfer ile nasıl gerçekleştirileceğinizi tüm detayları ile anlattık. Eğer hata yapmazsanız, WhatsApp’ı Android’den iOS’a taşımanın aslında ne kadar kolay olduğunu siz de kendi gözlerinizle görmüş olacaksınız…

4
2
1
0
0
Emoji İle Tepki Ver
4
2
1
0
0